سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران نیازمند نظارت جدی‌تری است

تهران-ایرنا- سخنگوی شورای شهر تهران گفت: سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری تهران به واسطه طبیعت نوع فعالیتش نیاز به نظارت جدی‌تر دارد.

به گزارش ایرنا «علی اعطا» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بررسی‌هایی که در مورد عملکرد سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری تهران انجام گردید، مواردی دیده شد که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 اعطا با اشاره به تذکری درباره توافق دریافت وام از سوی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری تهران گفت: از جمله موارد این سازمان که تذکر داده و درخواست کردم توضیح داده شود، این است که تفاهم نامه‌ای بین سازمان سرمایه گذاری و یک شرکت خصوصی امضا شد و بنا بوده بر اساس این تفاهم نامه، برای سه پروژه تأمین سرمایه شود.

اعطا افزود: یک مهلت مشخصی را در الحاقیه قرارداد تعیین می‌کنند که این شرکت تحت عنوان حسن نیت رقم پنج هزار میلیارد تومان به حساب سازمان سرمایه گذاری شهرداری واریز کند.

وی با بیان اینکه این موضوع ماهیتا مفهوم وام پیدا می‌کند، گفت: به گونه‌ای که سازمان سرمایه‌گذاری باید یک ضمانت نامه بانکی را ارائه می‌کرد و بعد در صورتی که تفاهم و الحاقیه این تفاهم جلو نرفت، کل وجه را مسترد کند.

عضو شورای تهران با بیان اینکه این پرداخت پول اتفاق نیافتاده است، افزود:  بر اساس بند ۱۳ ماده ۸۰ قانون شوراها و بدون مجوز از شورا ممکن نیست که موضوعی تا این حد پیش برود و مکاتبات با بانک هم انجام شود.

گزارش فروش بیمارستان آتیه در رسانه‌ها منعکس شده است

اعطا در پاسخ به این پرسش که بیمارستان آتیه دو از سوی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های شهرداری تهران به پایین‌تر از قیمت کارشناسی فروخته شده و سازمان بازرسی به آن ورود کرده است، گفت: شخصا هنوز گزارش دقیقی ندارم و من هم در رسانه‌ها این موضوع را دیدم.

عضو شورای تهران در ادامه گفت: در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری تهران، مجموعه‌ای از قراردادها وجود دارد که برخی خیلی قدیمی و در حال رفع مشکل و برخی هم جدید است و شهرداری را با معضلاتی مواجه کرده است.

اعطا گفت: کارشناسان در حال بررسی همه پرونده‌ها هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha