۹ هزار واحد مسکن مقاوم به روستاییان کهگیلویه و بویراحمد تحویل شد

یاسوج- ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال ۹۶ تاکنون ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی در روستاهای این استان آغاز شد که تاکنون حدود ۹ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

حسین جنتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا پایان امسال واحدهای مقام سازی شده روستایی کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲ هزار واحد افزایش می یابد.

وی افزود: بیش از ۲ هزار واحد مسکن روستایی نیز تا اردیبهشت سال آینده تکمیل و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

جنتی با بیان اینکه  رسالت اصلی بنیاد مسکن، ساخت مسکن مقاوم برای برای اقشار کم درآمد وبی بضاعت جامعه است، افزود: از مجموع ۱۴هزار واحد مسکن روستایی ساخته شده و در حال ساخت در کهگیلویه و بویراحمد بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد مربوط به محرومان است که تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تکمیل و یکهزار واحد دیگر نیز تا مرحله سقف اجرا شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه  به هر واحد مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره بانکی با بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می‌شود افزود: به منظور حمایت از اقشار محروم جامعه به هر واحد مسکن محرومان ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض نیز پرداخت می‌شود.

جنتی عنوان کرد: برای ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی روستایی  بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره بانکی و بلاعوض پرداخت شده است.

وی  به طرح  ملی اقدام مسکن نیز اشاره کرد و ابراز داشت: سهم بنیاد مسکن در این طرح ۹۳۰ واحد است که عملیات اجرایی این تعداد واحد شروع و در حال اجرا است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای یک هزار و ۶۴۳ روستای دارای سکنه است که ۷۹۱ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.

بیش از ۴۵ درصد جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاهای این استان زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها