فرماندار مراغه: در حوزه فرهنگی و اجتماعی با کم کاری مواجه هستیم

مراغه - ایرنا - معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیازمند مشارکت تمامی آحاد جامعه هستیم، گفت: متاسفانه همه به نوبه خود در حوزه فرهنگی و اجتماعی مقصر بوده و کم کاری داشتیم.

به گزارش ایرنا، سید علی موسوی روز یکشنبه در جلسه تخصصی کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان مراغه اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی نتوانستیم تاثیرگذار باشیم و در حال حاضر دغدغه فرهنگی در مراغه به مهمترین دغدغه شهرستان تبدیل شده است.

وی گفت: نبود اعتقاد به مسایل و بی تفاوتی نسبت به موضوعات مختلف جامعه موجب ضعف در حوزه فرهنگی اجتماعی شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: فقر، اعتیاد، طلاق، همسر آزاری و بسیاری از جرایم تازه که با گسترش فضای مجازی در جامعه به وجود آمده است نشانه کم کاری دستگاه های متولی و در برخی موارد خود مردم است.

وی اضافه کرد: دستگاه های متولی و سازمان های مردم نهاد باید با استفاده از ابزارها و ظرفیت های مختلف نسبت به آماده سازی مردم تلاش کنند و به تشکیل جلسه و صورتجلسه بسنده نکنند.

فرماندار مراغه نقش سازمان های مردم نهاد را در این راستا مهم دانست و گفت: سازمان های مردم نهاد در این زمینه می توانند اصلی ترین نقش را ایفا کنند و باید در کمیته های تخصصی حضور فعال داشته باشند.

موسوی تاکید کرد: باید تمامی ادارات و دستگاه های شهرستان کمیته های تخصصی فرهنگی و اجتماعی را با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد تشکیل دهند و سپس مصوبه کمیته ها در جلسه کارگروه بررسی شود.


معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مراغه نیز در این جلسه به مشکلات فرهنگی دانش آموزان در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پنج درصد از دانش آموزان شهرستان به دلیل مسایل فرهنگی و اجتماعی نمی توانند از برنامه شاد استفاده کنند.

موسی شعفی گفت: فضای مجازی و برنامه شاد هم می تواند تهدیدی برای خانواده و دانش آموزان باشد و هم می تواند ظرفیتی برای آن ها باشد و باید برای آشنایی از توان متخصصان و صاحب نظران در این حوزه استفاده کنیم.

وی در ادامه سرمایه اجتماعی را حلقه مفقوده شهرستان مراغه عنوان کرد و گفت: عدم استفاده از سرمایه های فرهنگی و اجتماعی در این شهرستان کاملا مشهود بوده و باید زمینه را برای استفاده از ظرفیت آن ها فراهم سازیم.

شعفی به مشکلات فرهنگی و اجتماعی سکونتگاه های غیررسمی اشاره کرد و گفت: متمرکز شدن خدمات در داخل شهر یکی از اصلی ترین علل به وجود آمدن مشکلات فرهنگی و اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی و محلات حاشیه شهر است و در این راستا نیازمند توزیع عادلانه خدمات شهری هستیم.


شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها