ستاد اجرایی فرمان امام در پایانه مرزی مهران استراحتگاه دائمی می‌سازد

ایلام - ایرنا - معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی( ره) گفت: احداث یک مجموعه استراحتگاه خدماتی ، رفاهی، فرهنگی و پشتیبانی به صورت دائمی در پایانه مرزی مهران در دستور کار ستاد قرار دارد.

به گزارش ایرنا، مجتبی ابراهیمی روز یکشنبه در کمیته اربعین استان ایلام در مرز مهران اظهار داشت: این استراحتگاه دائمی در طول سال به زائران ایرانی و عراقی که از این پایانه تردد خواهند کرد خدمات ارائه می‌دهد و بیشترین فعالیت آن در ایام راهپیمایی اربعین است.

وی افزود: نیازمندی‌های استان ایلام در زمینه اربعین احصا شده است که بر اساس اولویت‌بندی‌ها به آنها پرداخته و رسیدگی می‌شود هرچند که ستاد فرمان اجرایی به تنهایی امکان تامین و رفع همه مشکلات را ندارد.

وی با بیان اینکه اربعین یک پروژه مذهبی، فرهنگی، اجتماعی در ایران و سطح بین‌الملل است، یادآور شد: خدمات‌رسانی مطلوب به زائران اربعین یکی از وظایف و دستورالعمل‌های ستاد است که مشتاقانه آن را در دستور کار خود دارد.

وی اضافه کرد: در کنار خدمات‌رسانی به زائران اربعین، رسیدگی به مردم استان ایلام به ویژه ساکنان شهرستان مهران که میزبانان اصلی زائران هستند و کاهش محرومیت‌ها و فقر در این منطقه از دیگر برنامه‌های ستاد است.

تامین آب شرب زائران از مهمترین نیازها برای اربعین سال آینده است

معاون امور عمرانی استاندار ایلام نیز گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی‌(ره) در طول سال‌های اخیر منشا خدمات زیادی برای استان ایلام بوده که این خدمات در بخش‌های محرومیت‌زدایی و احداث یا تکمیل زیرساخت‌ها محسوس است.

احمد کرمی در مورد حضور ستاد اجرایی فرمان امام در مقوله اربعین یادآور شد: این ستاد همواره پای ثابت خدمات‌رسانی به زائران اربعین، تلاش برای تکمیل زیرساخت‌ها و رفع نواقص اربعین در استان ایلام بوده است.

وی افزود: هرچند امسال به علت شیوع کرونا اربعین برگزار نشد اما باید برای سال آینده و حضور جمعیتی گسترده خود را آماده کنیم اما نکته مهم در این خصوص اینکه اربعین در سال آینده و سال‌های بعد از آن در ماه‌های گرم سال برگزار می‌شود.

کرمی ادامه داد: باتوجه به گرمای هوا در شهر مهران باید نیازمندی‌های این شهرستان هم در داخل شهر و هم در پایانه مرزی و توقفگاه‌های خودروها تکمیل و مرتفع شوند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین نیازهای اربعین در سال آینده تامین آب شرب بهداشتی پایدار و نیز احداث سیستم‌های استاندارد دفع فاضلاب در پایانه مرزی مهران، پایانه برکت و میدان اربعین است.

وی گفت: به طور میانگین در ایام اربعین ۳۵۰ هزار زائر در پایانه مرزی مهران تردد می‌کنند که باید نیازهای این تعداد جمعیت از لحاظ سرویس‌های بهداشتی و تامین آب شرب لحاظ شود.

وی نصب آبسردکن، افزایش گیت‌های ایست و بازرسی پلیس، سیستم روشنایی پایانه برکت، افزایش تعداد سایه‌بان‌ها، احداث استراحتگاه موقت در پایانه برکت برای توقف کوتاه مدت زائران و تکمیل استراحتگاه رانندگان که اسکلت فلزی آن نصب شده و آماده ساخت و ساز است و نمازخانه در پایانه‌های برکت و اربعین را از دیگر نیازهای این حوزه برشمرد که باید تکمیل شوند.

وی گفت: یکی از مهمترین زیرساخت‌های اربعین، ۶ بانده کردن مسیر از پایانه برکت تا پایانه مهران است که پنج کیلومتر اول آن در حال انجام و برای تکمیل آن نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهاست و در طول مسیر این پروژه باندهای پیاده برای تردد و توقف یا پذرایی موکب‌ها از زائران تعبیه شده است.

بازدید از پروژه‌های کیلومتر ۵۶ پل کنجانچم، لوله اصلی انتقال آب سامانه گرمسیری، تامین آب شرب به مهران، پایانه برکت، پارکینگ اربعین و پایانه شهید سلیمانی از برنامه‌های معاون عمرانی استاندار ایلام و معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در سفر به شهرستان مهران بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها