۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2667
کد خبر: 84180471
۰ نفر

برچسب‌ها

مجوز فعالیت ۲۲ کارگاه صنایع دستی در ایلام صادر شد

ایلام- ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از صدور و تمدید ۲۲ فقره مجوز تأسیس کارگاه صنایع دستی در استان در سه ماهه پاییز سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه ‌زاده اظهار داشت: در این مدت ۱۳ فقره مجوز جواز تاسیس کارگاهی و ۹ فقره مجوز پروانه تولید کارگاه در رشته‌های مختلف صنایع دستی در استان صادر و تمدید شده است.

وی افزود: مجوز تاسیس کارگاهی مجوزی است که برای راه‌اندازی و ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید، اشتغال، توسعه و تکمیل ظرفیت‌های موجود در یک رشته مصوب صنایع‌دستی صادر می‌شود و بیانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید محصولات است.

شنبه‌زاده افزود: این مجوز برای افرادی که قصد احداث و راه‌اندازی کارگاه دارند به مدت شش‌ماه صادر می‌شود تا در صورت تکمیل ظرفیت‌های موجود تبدیل به پروانه کارگاهی شود.

وی با اشاره به مزایای صدور این پروانه‌ها افزود: هنرمندان دارای پروانه‌های تولید انفرادی و کارگاهی می‌توانند از مزایایی چون شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، اهدای تسهیلات و شرکت در دوره‌های آموزشی و مهارتی بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با بیان اینکه این مجوزها بیانگر نوع، ظرفیت تولید و سرمایه گذاری انجام شده برای یک رشته در مکانی معین است، تصریح کرد: افرادی که مجوز پروانه تولید انفرادی دریافت می‌کنند به شکل مستمر و مداوم در رشته مورد تقاضای خود فعالیت و تولید خواهند داشت.

هم اکنون حدود ۲۰۰ کارگاه در ۳۳ رشته مختلف صنایع دستی از جمله گلیم نقش برجسته، قالی، جاجیم بافی، عبا بافی، رنگرزی سنتی، کاشی معرق، تذهیب، نگارگری، گیوه بافی، نمدمالی، طراحی سنتی، محرق، ساخت ساز سنتی، قلمزنی روی مس و سفالگری در مناطق مختلف استان ایلام فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها