واکنش حماس به اقدام امارات در صادرات کالاهای صهیونیستی به کرانه باختری

تهران-ایرنا- سخنگوی حماس به آغاز فعالیت شرکت‌های اماراتی برای صادرات کالاها و تولیدات رژیم صهیونیستی به کرانه باختری واکنش نشان داد و اعلام کرد که این اقدام اصراری بر اشتباه امضای توافق سازش است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی سوا، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس اقدام شرکت‌های اماراتی در واردات محصولات اسرائیلی به کرانه باختری را محکوم کرد.

وی گفت: این داد و ستدهای تجاری با شهرک نشینیان، تشویق به شهرک سازی در اراضی فلسطینیان در کرانه باختری و در نتیجه اجرای سیاسی مهاجرت و آورگی است که صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند.

پشتر یکی از مسئولان رژیم صهیونیستی پس از امضای توافق عادی سازی روابط تل آویو و ابوظبی گفته بود که انتظار دارد تجارت سالانه میان این رژیم و امارات متحده عربی به چهار میلیارد دلار برسد.

از زمان اعلام توافق عادی سازی روابط، شماری از شرکت‌های صهیونیستی و اماراتی توافقنامه‌هایی امضا کرده‌اند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیر علنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کرده است.

به رغم عادی‌سازی روابط امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی، ملت‌های عربی و جریان‌های سیاسی آن به شدت مخالف هرگونه سازش با این رژیم و برقراری روابط با آن هستند و تاکنون چندین تظاهرات‌ گسترده در محکومیت توافق خیانت بار سه کشور عرب با اشغالگران قدس برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار جهان