شرکت در برنامه انتخاب قهرمان و محیط‌بان نمونه تالابی تمدید شد 

تهران - ایرنا - شرکت در برنامه انتخاب قهرمان و محیط‌بان نمونه تالابی سال ۱۳۹۹ تا چهارم بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، به منظور شناسایی، جمع آوری و طبقه بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم های تالابی و تشویق و گسترش فرهنگ تالابی در کشور، برنامه سالانه انتخاب قهرمان تالاب طبق روال هر سال همزمان با ۲ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی برابر با ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ روز جهانی تالاب ها برگزار می شود.

همچنین به منظور قدردانی از اقدامات شایسته و زحمات بی شائبه حافظان تالاب های کشور، برنامه انتخاب و تقدیر از محیط بانان نمونه تالابی نیز همزمان با روز جهانی تالاب ها برگزار می شود.

در این بخش از رقابت، محیط بانان نمونه تالابی همزمان با روز جهانی تالاب ها معرفی می شوند که مهلت ارسال مدارک برای شرکت در آن تا چهارم بهمن سال ۱۳۹۹ تمدید شد، پیش از این مهلت ارسال ۲۰ دی ماه تعیین شده بود.

جایزه قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت های تحقیقاتی - مطالعاتی و فعالیت های اجرایی و مشارکت مردمی اهداء خواهد شد.

انتخاب قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت های تحقیقاتی - مطالعاتی و فعالی تهای اجرایی و مشارکت مردمی اقدامات انجام شده در پنج سال اخیر مورد پذیرش است. 

در دو بخش فعالیت های اجرایی و مشارکت مردمی فقط اشخاص حقوقی واجد شرایط شرکت در این رویداد است. در بخش فعالیت های تحقیقاتی - مطالعاتی نیز اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند شرکت کنند.

اشخاص حقیقی و حقوقی که طی پنج سال گذشته عنوان قهرمان تالاب را اخذ کرده اند، واجد شرایط شرکت در این رقابت نیستند، در بخش فعالیت های تحقیقاتی - مطالعاتی ارسال اصل مقالات، کتاب و ... الزامی است.

در بخش فعالیت های اجرایی، دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی نامه) از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان مربوطه الزامی است، در بخش مشارکت های مردمی، دارا بودن نامه تاییدیه (معرفی نامه) از سوی شبکه تشکل های زیست محیطی استان مربوطه الزامی است.

به درخواست هایی که واجد شرایط فوق الذکر نباشند ترتیب اثر داده نخواهد شد، فرم های دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالاب ها ۱۴ بهمن ماه اعلام و به نفرات برتر تندیس قهرمان تالاب و جوایزی اهداء خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار جامعه