۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۶
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 84180426
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: کشور نیاز به بودجه واقعی دارد

تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موافقت مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مشروط به اصلاح ساختاری آن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عباس گودرزی» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در نطق خود اظهارکرد: رهبر انقلاب اسلامی بارها تاکید داشتند که باید بودجه به نحوی تدوین شود که کمترین وابستگی را به نفت داشته باشد و در بیانات خود فرمودند باید در چاه‌های نفت را ببندید چرا که اگر دشمن احساس کند ما به نقطه‌ای وابسته‌ هستیم، از همان نقطه به ما ضربه می‌زند، اما باز هم این تفکر در کشور حاکم است و متاسفانه رییس‌جمهوری به ایراد مجلس به پیش‌بینی فروش ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای دولت انتقاد می‌کند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کشور نیاز به بودجه واقعی دارد، افزود: اگر مجلس با کلیات بودجه موافقت می‌کند صرفا مشروط به اصلاح ساختاری بودجه است. این چه نوع بودجه‌نویسی است که از فقرا می‌گیرید و در اختیار متمکنین قرار می‌دهید؟ چرا مالیاتی را که ما در بودجه سال ۹۹ برای خودروها و خانه‌های لوکس قرار داده بودیم حذف کردید؟ چرا هنرمندان نباید مالیات پرداخت کنند؟ منظور ما از هنرمند کتابفروش و بازیگر ساده نیست. چرا کسی که کنسرت برگزار می‌کند و صندلی‌ جلو را ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشد نباید مالیات بدهد؟

وی خاطرنشان کرد: چه کسی گفته هتلی که در کیش مهمانپذیر دارد از مالیات معاف باشد و هتلی که در حاشیه شهر قرار دارد، هم مالیات ندهد. چه کسی گفته مکانیکی که تجریش کار می‌کند، ۲۰ درصد معافیت بیمه داشته باشد و مکانیکی که در گوشه‌ای از حاشیه شهرستان‌ها کار می‌کند هم همین میزان از معافیت بیمه برخوردار باشد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی در عین حال خطاب به مردم گفت: آینده، آینده بسیار روشن و پرفروغی است و نقدهایی که صورت می‌گیرد باید منصفانه باشد و نیمه پرلیوان در نظام جمهوری اسلامی دیده شود مردم را ناامید و مأیوس نکنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار سیاست