نهضت‌های مقاومت لایه‌های دفاعی جمهوری اسلامی هستند

دزفول- ایرنا- فرمانده قرارگاه فجر سپاه قدس در جنوب غرب کشور نهضت‌های مقاومت را لایه‌های دفاعی و خاکریز مقدم جمهوری اسلامی دانست و گفت: کل جریان مقاومت با تهدید هریک از نهضت‌هایش وارد عمل می‌شود. 

به گزارش ایرنا سردار عارف سعد روز یکشنبه در ششمین یادواره شهدای دانشجوی مدافع حرم، امنیت و سلامت شهرستان دزفول در سالن همایش‌های دانشکده سما افزود: سردار سلیمانی این نهضت‌ها را با هدف ترویج تفکر جمهوری اسلامی در خارج از کشور ایجاد کرد.

سردار سعد جلوگیری از تجزیه کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و یمن را از خدمات سردار سلیمانی به منطقه دانست و اظهارداشت: طرح تجزیه کشورهای منطقه آماده بود که اگر اجرا می‌شد، درگیری‌های قومیتی و طایفه‌ای زیادی در منطقه ایجاد می‌شد و سال‌ها ادامه داشت.   

وی با اشاره به سخنان مسوولان کشورهای همجوار مبنی بر تاثیر اقدامات حاج قاسم سلیمانی در منطقه افزود: ۸۵ درصد مناطق سوریه سقوط کرده بودند ولی حاج قاسم سلیمانی با استراتژی، اهداف و افکار خود نقش بسزایی در آزادسازی این مناطق ایفا کرد.

فرمانده قرارگاه فجر سپاه قدس در جنوب غرب کشور با اشاره به رصد روزانه تحولات ایران توسط آمریکا گفت: دشمن برای ضربه زدن به نظام طراحی و تصمیم سازی می‌کند.

وی عراق را عمق استراتژیک ایران دانست و افزود: آمریکا این موضوع را به خوبی فهمیده‌ و هفت تریلیون دلار در منطقه به ویژه عراق هزینه کرده و به دنبال دستاورد است.  

سردار سعد غبارآلود شدن فضای عراق در سال گذشته را یادآور شد و اظهارداشت: این اعتراضات بواسطه هزینه‌های آمریکا و فضاسازی رسانه‌ای انجام شدند ولی بعد از شهادت سردار سلیمانی ورق برگشت.

وی با اشاره به مراسم باشکوه گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق افزود: تجمع‌های میلیونی در بغداد، بصره و نجف برای گرامیداشت این شهیدان بی‌نظیر بودند.

آمریکا به دنبال جدایی ملت عراق از ایران است

فرمانده قرارگاه فجر سپاه قدس در جنوب غرب کشور گفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس حدود پنج میلیارد دلار برای انتخابات عراق هزینه کردند تا ۶۰ کرسی پارلمان این کشور به افراد همسوی آنها تعلق گیرد ولی این تعداد زیر ۲۰ کرسی بود.

وی با بیان اینکه آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس از هیچ کوششی برای جدایی عراق از ایران دریغ نمی‌کنند، افزود: با تشکیل بسیج مردمی در عراق دیگر نیازی به حضور فیزیکی ایران در عراق نیست چراکه جوانان تربیت یافته، تفکر مقاومت را در این کشور ترویج می‌دهند.

سردار سعد با بیان اینکه روابط سردار سلیمانی با مسوولان کشورها حسنه بود، بیان کرد: هنر حاج قاسم این بود که با همه طوایف و قومیت‌ها کار می‌کرد لذا هیچ حزبی نتوانست او را مصادره کند و اکنون عشق او تمام حدود را در نوردیده است.

فرمانده قرارگاه فجر سپاه قدس در جنوب غرب کشور با تاکید بر لزوم حفظ یادو خاطره سردار سلیمانی اظهارداشت: نباید اجازه دهیم تاریخ نویسان، تاریخ را به اشتباه بنویسند.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هیچ تفاوتی بین شهدای سنی، شیعه و مسیحی قائل نبود، افزود: سردار سلیمانی با وجود اینکه مسوولیت بزرگی بر دوش داشت ولی هرگز سرکشی به خانواده شهدا را فراموش نمی‌کرد.

سردار سعد تبعیت از رهبری را اولویت سردار سلیمانی دانست و بیان کرد: کشورهای غربی ایران را از داروهای سرطان، ام اس و دیگر بیماری‌های لاعلاج تحریم کرده ولی قصد داشت واکسن کرونا را به ایران ارسال کند که با تیزبینی و ممانعت مقام معظم رهبری مواجه شد.

وی افزود: آمریکا روزانه به دلیل شیوع کرونا تلفات می‌دهد و اگر واکسن این کشور کارساز است چرا برای مردم خود استفاده نمی‌کند. 

نهضت حضرت امام(ره) با دانشجویان به پیروزی رسید

فرمانده قرارگاه فجر سپاه قدس در جنوب غرب کشور با بیان اینکه دانشجویان همواره نخستین قشری هستند که در مواجهه با مشکلات وارد صحنه می‌شوند، گفت: نهضت امام خمینی(ره) با دانشجویان به پیروزی رسید و اغلب فرماندهان دوران دفاع مقدس از قشر دانشجو بودند.   

وی با اشاره به تحریم‌ کل صنعت نفت ایران توسط دشمن افزود:  دانشجویان بعد از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه‌های مختلف نظیر صنایع هسته‌ای، موشکی، نانو و نفت به میهن اسلامی خدمت کردند. 

اجرای مارش تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول، پخش کلیپ مثل پدر و دکلمه ابوالفضل نظری فرزند شهید مدافع حرم دزفول در وصف پدر و مداحی حاج محمد ابراهیمی از دیگر برنامه‌های این یادواره بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها