مهلت ثبت‌نام فعالان گردشگری و صنایع دستی زنجان برای وام کرونا تمدید شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: مهلت ثبت‌نام فعالان گردشگری و صنایع دستی این استان برای دریافت تسهیلات جبران خسارت کرونا تا پایان دی ماه جاری تمدید شد.

امیر ارجمند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ثبت نام تسهیلات برای فعالان و شاغلان در حوزه های گردشگری، صنایع دستی و کسب وکارهای مرتبط با این بخش ها که از بیماری کرونا دچار آسیب شده اند از طریق سامانه کارا به آدرس https://kara.mcls.gov.ir انجام می شود.  

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در ۹ماهه امسال، ۱۴۰ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال تسهیلات جبران خسارت کرونا به صنعتگران و هنرمندان در حوزه صنایع‌دستی و مبلغ ۱۰میلیارد ۳۴۴ میلیون ریال نیز به تأسیسات گردشگری استان پرداخت شده است.

ارجمند به لزوم همکاری هر چه بیشتر بانک در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و افزود: انتظار این است بانک های عامل بر مبنای مصوبه ستاد ملی کرونا عمل کنند و روند اعطای تسهیلات از ضوابط سخت‌گیرانه خارج شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از وجود ۵۰ رشته صنایع دستی در این استان خبر داد و گفت: در زمان حاضر بالغ بر ۱۲ هزار نفر در استان در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ملیله کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلمزنی، گلیم بافی، گیوه بافی و گیوه دوزی از صنایع دستی بومی استان محسوب می شود، افزود: هنرمندان صنایع دستی زنجان در برخی رشته‌ها همچون مسگری، ملیله کاری و چاقوسازی صاحب سبک هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها