۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۴
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84180374
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا به مشاغل خدماتی کردستان بیشترین آسیب را زد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: حوزه تولید در استان آسیب چندانی از کرونا ندید ولی خدمات که ۵۰ درصد مشاغل استان را شامل می‌شود بشدت متضرر شده است.

بهرام نصراللهی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد رشد سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه گردشگری استان بودیم و حتی سال گذشته سرمایه گذاری برای برگزاری جشن بزرگ نوروز با حضور ۱۴ کشور حوزه نوروز به میزبانی سنندج در دستور کار قرار گرفت که بواسطه کرونا این برنامه لغو شد و فرصتی که می توانست کردستان را بیش از پیش به جهان معرفی کند، از دست رفت.

وی افزود: در برنامه جهش تولید برنامه خاصی برای حوزه گردشگری و پرداخت تسهیلات یارانه دارو برای زیرساخت‌های این حوزه در نظر گرفته شده است.

نصراللهی زاده  با بیان اینکه به منظور تقویت زیرساخت های این حوزه به برخی پروژه‌ها تسهیلات یارانه ای پرداخت می شود ، اضافه کرد:این تسهیلات به این شیوه است که دولت بخشی از سود تسهیلات بانکی سرمایه گذار طرح را تقبل می‌کند تا همه سود تسهیلات متوجه سرمایه گذار طرح و پروژه نباشد.

وی گفت:  منابع قابل توجهی تسهیلات یارانه دار جهت کمک به زیرساخت‌های حوزه گردشگری بویژه در بخش هتل‌ها و مجتمع‌های رفاهی و اقامتی تامین کرده و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بانک‌های استان اجرایی خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان  تاکید کرد: در حوزه هتلداری نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات یارانه دار به هتل‌های استان اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا بخش خدمات و بصورت ویژه حوزه گردشگری آسیب زیادی دیده است، تاکید کرد: باید اقدامات لازم برای تقویت حوزه گردشگری در دوره بعد از کرونا بعمل آوریم تا این بخش سریعتر بازسازی و احیا شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها