دوره‌های رایگان آموزش مفاهیم بورس در سمنان برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای سمنان گفت: دوره‌های مجازی آموزش مفاهیم سرمایه‌گذاری در بورس در قالب چهار جلسه ۲ ساعته، هر هفته ۲ روز و به صورت رایگان برگزار می‌شود.

فاطمه امیرجان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: علاقه‌مندان به ثبت نام در این دوره‌ها می‌توانند با شماره‌های ۳۳۳ ۴۵۶۱۰ و ۳۳۳۴۵۶۳۹ تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه بازاری نیست که کسی بتوان بدون علم و تجربه در آن موفق شود افزود: سرمایه‌گذاری در بورس کاری تخصصی است و نیاز به آموزش دارد، در غیر این صورت سرمایه‌گذاران با ضرر مواجه می‌شوند.

مدیر بورس منطقه‌ای سمنان گفت: بسیاری از افرادی که در ۶ ماه گذشته وارد بازار بورس شدند، حتی الفبای اولیه بورس را نمی‌شناسند و در چنین شرایطی ضررکردن طبیعی است.

امیرجان بیان کرد: افرادی که با مفاهیم بازار سرمایه و روش‌های صحیح سرمایه‌گذاری آشنایی ندارند از روش‌ سرمایه‌گذاری غیرمستقیم استفاده کنند تا از ضرر و اضطراب ناشی از آن دور باشند.

وی ادامه داد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری و یا شرکت‌های سبدگردان دارای مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار تهران، روش‌های غیرمستقیم سرمایه‌گذاری در بورس است.

مدیر بورس منطقه‌ای سمنان گفت: در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سبدگردان، سرمایه افراد به دست متخصصان و تحلیل‌گران حرفه‌ای مدیریت می‌شود و به این ترتیب نگرانی بابت سود و یا زیان سرمایه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا ۱۸ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۴۳ سهم به ارزش بیش از ۳۹۷ میلیارد و ۲۳۸ میلیون ریال هفته گذشته در بورس سمنان داد و ستد شد که ۵۹ درصد این معاملات به خرید و ۴۱ درصد به فروش سهام اختصاص داشت.

با راه اندازی تالار بورس سمنان و اتصال آن به تالار بورس تهران، ضمن توسعه سرمایه‌گذاری عمومی، شهروندان استان سمنان می‌توانند به راحتی و همزمان در انواع داد و ستدهای بورس مشارکت فعال داشته باشند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها