مصرف روزانه گاز در کرمانشاه به ۱۳ میلیون متر مکعب رسید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی در راستای استمرار خدمت‌رسانی مطلوب به مشترکان در بخش‌های مختلف، گفت: مصرف گاز در دی‌ماه روزانه به ۱۳ میلیون مترمکعب رسیده است.

«سیروس شهبازی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون در استان کرمانشاه ۶۱۴ هزار مشترک مصرف کننده گاز طبیعی داریم که در اوج مصرف با وجود محدودیت‌هایی که برای نیروگاه ها و صنایع عمده و نیز کنترل پایش دمای ادارات استان اعمال می‌شود مصرف روزانه گاز طبیعی به ۱۳ میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

او از مشترکین خواست نسبت به امر صرفه‌جویی و مصرف بهینه اهتمام ویژه داشته باشند تا شرکت ملی گاز ایران بتواند نسبت به تأمین گاز نیروگاه‌ها و صنایع عمده اقدام نماید.

وی با درخواست از مشترکان گاز طبیعی برای مصرف بهینه و منطقی گاز، گفت: بهترین راهکار برای تداوم و استفاده از گاز طبیعی جهت صنایع و نیروگاه‌ها صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در بخش خانگی است.  

مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه گفت: باتوجه به دستورالعمل معاون رییس جمهوری مبنی بر رعایت دمای رفاه ( ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد) از تمام ادارات و سازمان‌های دولتی تقاضا می کنیم تا نسبت به اجرای دستورالعمل مذکور توجه داشته و از سیستم گرمایشی در ادارات و سازمان‌ها فقط از ساعت هشت تا ۱۱ صبح به مدت سه ساعت استفاده نمایند.

وی توضیح داد که در این راستا اکیپ‌های پایش دمای ادارات به طور مرتب نسبت به بازدید و سرکشی از ادارات سطح استان اقدام می‌نمایند و در صورت رعایت نکردن نسبت به قطع گاز اداره مربوطه اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه کاهش یک درجه ای وسایل گرمایشی منجر به کاهش ۶ درصدی مصرف گاز طبیعی می‌شود، گفت: برای تامین گاز مشترکین گاز نیروگاه‌ها قطع شده و مازوت استفاده می‌کنند.

شهبازی در مورد وضعیت گازرسانی در استان نیز با اشاره به اینکه اکنون ساکنان ۲۹ شهر و هزار و ۵۴۰ روستا در استان از گاز طبیعی برخوردار هستند، افزود: ضریب نفوذ گاز طبیعی در بخش شهری اکنون ۹۹درصد و در بخش روستایی نیز ۷۷درصد است.

به گفته او، امسال تا پایان آذرماه به ۸۵ روستای استان گازرسانی شده است.

وی تصریح کرد: اکنون گازرسانی به ۴۶۵ روستا و شهرهای نوسود، ریجاب و ازگله در دست اجرا است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه نیز با بیان اینکه شهرهای استان ایام سردی را سپری می‌کنند، گفت: در روزهای اخیر شهر کرمانشاه دمای هوای منفی هفت درجه را نیز تجربه کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها