وضعیت گوزن‌های زرد کشف شده از شکارچیان در سردشت مطلوب است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی با اشاره به کشف ۲ گوزن زرد از شکارچیان در سردشت گفت: وضعیت آنها طبق بررسی های کامل صورت گرفته، مطلوب است.

مهران نظری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هماهنگی لازم با فرماندهی یگان حفاظت و اداره حیات وحش و آبزیان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، این ۲ گوزن زرد در اسرع وقت جهت ادامه حیات طبیعی خود به پارک ملی دریاچه ارومیه منتقل شدند.

وی با بیان اینکه جواب آزمایش ژنتیکی این ۲ حیوان هنوز دریافت نشده، اضافه کرد: این ۲ راس گوزن زرد دارای ۲ سال سن هستند و نژاد آنها هنوز مشخص نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار کرد: پرونده متخلفی که اقدام به زنده گیری گوزن زرد کرده بود و قصد قاچاق آنها به کشور عراق را داشت، بعد از دستگیری فرد متخلف در دادگستری در جریان رسیدگی ویژه قرار گرفته است.

نظری با بیان اینکه فرد خاطی هم اکنون با وثیقه یک میلیارد ریالی آزاد شده، ادامه داد: مهرماه امسال ۲ راس گوزن زرد که به صورت غیرقانونی زنده گیری و نگهداری می شدند، توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست سردشت با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت کشف و ضبط شدند.

وی افزود: پس از اطلاع از صحت و سقم موضوع و پس از هماهنگی های لازم با دادستانی و پلیس در کمتر از نیم ساعت مخفیگاه و محل نگهداری گوزن ها شناسایی و کشف شد. 

وی گفت: در بازرسی از محل، یک قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز به همراه ۵۰ عدد فشنگ ساچمه زنی نیز کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی و در همسایگی کشور عراق قرار گرفته است، این شهرستان ۱۲ هزار هکتار منطقه حفاظت شده دارد؛ ۲۰۰ هزار هکتار اکوسیستم بکر و پوشش طبیعت نیز از ویژگیهای این منطقه زیباست.

این ۲ گوزن زرد در ۱۹ مهرماه از انباری متروکه در سردشت کشف و ضبط شدند؛ فرد یا افراد متخلف درصدد قاچاق این حیوانات به کشور عراق بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها