رادیوجوان ویژگی‌های آیت الله مصباح یزدی را برای جوانان مرور می‌کند

تهران- ایرنا- قائم مقام شبکه رادیویی جوان گفت: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود نسبت به آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی به عنوان شخصیتی دارای علم و بصیرت و صفا ارادت خاصی داشته‌اند و در بیانات مختلف، ایشان را جایگزین علامه طباطبایی و شهید مطهری در زمان ما خطاب کرده‌اند.

«حسن ملاصالحی»، روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به ویژگیهای شخصیتی و علمی آیت الله مصباح یزدی، اظهار داشت: تصمیم گرفته شد تا در برنامه‌های رادیوجوان به جایگاه والای این شخصیت بزرگ انقلابی بپردازیم چرا که وجود ایشان برای جوانان برکت بوده و نباید به دست فراموشی سپرده شود.
وی در ادامه به آثار نگارشی آیت‌الله مصباح هم اشاره کرد و ادامه داد: در برنامه «با من ورق بزن» رادیوجوان که به کتاب و کتاب‌خوانی می‌پردازد، هر هفته یکی از کتاب‌های این عالم جلیل القدر که منشا بینش و اندیشه دینی بوده‌اند، را ورق می‌زنیم.

ملاصالحی، سخنرانی‌های عالمانه و حکیمانه ایشان در باب اخلاق را خط مشی‌ای برای جوانان امروز ایران دانست و افزود: در برنامه سحرگاهی «به نام خدا» هر روز حوالی اذان صبح، فرازهایی از بیانات ایشان پخش می‌شود؛ در شب رحلت ایشان نیز مستند «حکایت سرو» با موضوع مرور مجاهدت‌های ایشان و نیز نقش علامه در تبیین اندیشه انقلابی برای جوانان، به روی آنتن رادیوجوان رفت.

وی پیرامون سخنرانی‌های ایشان در باب فلسفه سیاسی اسلام در قبل از نماز جمعه و مناظرات ایشان با خط التقاط، کفر و پاسخ به شبهات مطروحه بیان کرد: مستند «بر مدار حق» در شبکه رادیویی جوان در چندین قسمت تولید شده که هدف آن پخش بخش‌هایی از سخنرانی ایشان در مناظرات است زیرا آیت‌الله مصباح در اظهار حق، زبانی گویا داشتند.

ملاصالحی مستند «سر مشق» را یکی دیگر از برنامه های رادیوجوان عنوان کرد و گفت: پارسایی و پرهیزگاری از دوران جوانی تا آخر عمر، از ویژگی‌های والای این عالم ربّانی بود؛ به همین خاطر مستند «سر مشق» را در چند قسمت تولید کرده‌ایم که به وجوه شخصیتی علامه مصباح یزدی به عنوان الگویی برجسته برای همه اقشار به ویژه جوانان می‌پردازد؛ همچنین مستند «حدیث سرو» نیز در چندین نوبت روانه آنتن رادیوجوان شده که به اثرگذاری علامه و نقش ایشان در تربیت شاگردان ممتاز پرداخته است.

برنامه‌های رادیو جوان روی موج اف ام ردیف ۸۸ مگاهرتز پخش می‌شوند.

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی‌ماه ۹۹ دارفانی را وداع گفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار فرهنگ