۲۵۰ طرح مدرسه‌سازی در لرستان اجرا می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: احداث ۵۰۰ کلاس درس در قالب۲۵۰ طرح مدرسه‌سازی استان در حال انجام است.

به گزارش ایرنا امیر غفوری نژاد روز یکشنبه اظهار داشت: ساخت ۵۰۰ کلاس درس در راستای طرح آجر به آجر در حال انجام و سهم خیرین از این تعداد، ۳۰۰ کلاس است.

وی با اشاره به حضور پررنگ بانوان در امر مدرسه سازی بیان کرد: لرستان از نظر مشارکت خیران مدرسه ساز و کمک های مردمی در طرح آجر به آجر، جزو استان های برتر کشور است که این امر نشان می دهد شهروندان استان دغدغه‌مند ایجاد فضاهای آموزشی ایمن برای فرزندان این دیار هستند.

وی با بیان اینکه امسال ۴۲ مدرسه استان تکمیل شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است تصریح کرد: هم اکنون تعداد قابل توجهی از خیرین مدرسه ساز را بانوان تشکیل می دهند و حضور بیشتر این قشر، بیش از پیش سبب نهادینه شدن فرهنگ وقف در سیستم آموزشی کشور خواهد شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان عنوان کرد: سرانه فضای آموزشی استان به ازای هر دانش آموز پنج متر و ۳۳ سانتیمتر است که در مقایسه با سرانه کشوری جایگاه مطلوبی داریم اما در مقایسه با استاندارد هشت متر و ۳۴ سانتیمتر، فاصله قابل توجهی وجود دارد.

اکنون ۳۶۰ هزار دانش آموز در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه لرستان تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها