۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84180315
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاه اهدای خون ثامن مشهد دوباره فعال شد

مشهد- ایرنا- مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در پی کاهش فزاینده ذخایر خونی در این استان پایگاه اهدای خون ثامن مشهد مستقر در حوالی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) دوباره فعال شد.

دکتر مجید عبداللهی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این پایگاه به علت کمبود نیروی انسانی و بسته‌شدن درهای حرم مطهر رضوی و کاهش رفت و آمدها در دوران شیوع کرونا بسته بود که امروز فعالیت خود را از سر گرفت.

وی ادامه داد: پایگاه ثامن با ۱۶ تخت در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در جوار بارگاه منور رضوی احداث شده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: پایگاه ثامن واقع در ابتدای بازارچه شهید آستانه پرست جنب پارکینگ شماره چهار حرم مطهر رضوی از این پس روزهای فرد از ساعت هشت تا ۱۳ پذیرای اهداکنندگان خون می‌باشد  و از رسانه‌ها تقاضا داریم در راستای مراجعه مردم به این پایگاه و مشارکت در امر خداپسندانه اهدای خون اطلاع رسانی کنند.
وی افزود: اداره کل انتقال خون خراسان رضوی تامین خون ۶۱ بیمارستان در این استان را بر عهده دارد و اکنون میزان ذخایر خونی این استان وضعیت مطلوبی ندارد.
عبداللهی ادامه داد: میزان ذخایر خونی استان در سال جاری همگام با شیوع کرونا نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۵ درصد کاهش داشته است.

۱۳ پایگاه اهدای خون در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی شامل ۶ پایگاه مستقر در مشهد مسوولیت دریافت خون از شهروندان اهداکننده را بر عهده دارند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها