۳۲۰ حلقه لاستیک بین ناوگان حمل و نقل مهاباد توزیع شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال ۳۲۰ حلقه انواع لاستیک مورد نیاز ناوگان باری و مسافربری در چند نوبت بین رانندگان این شهرستان توزیع شده است.

محسن خادمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۱۹۰ حلقه خودروهای نیمه سبک و نیمه سنگین توسط انجمن صنفی رانندگان خودروهای سنگین و ۱۳۰ حلقه نیز توسط شرکت مسفربری با نرخ دولتی توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰ دستگاه مینی بوس فعال در پایانه مسافربری از این لاستیک های استاندارد که با نرخ دولتی توزیع شده است بهره مند شده اند.

رییس اداره راهداری ‌و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد اظهار داشت: این اقدام با هدف توزیع عادلانه و ارزان لاستیک در بین رانندگان فعال بخش حمل و نقل جاده‌ای با همکاری عوامل توزیع و فروش که از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد معرفی شده‌اند توزیع شده است.

خادمی با بیان اینکه توزیع لاستیک خودروهای باری براساس پیمایش ۴۰ هزار کیلومتری تویع شده است اضافه کرد: رانندگانی که فاقد بارنامه بوده و از مسیرهای تعریف نشده اقدام به جابه جایی محموله و تردد کرده‌اند شامل این طرح نخواهند بود و به طوئر حتم باید بارنامه از مقصد دریافت کنند.

وی بیان کرد: سهمیه لاستیک تخصیصی به رانندگان بخش مسافربری نیز به ازای هر دستگاه اتوبوس ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد و مینی بوس ۱۵ هزار کیلومتر کارکرد به تعداد ۲ حلقه لاستیک اختصاص یافته است.

خادمی افزود: قیمت هر جفت لاستیک با نرخ دولتی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون ریال که با قیمت بازار آزاد تفاوت زیادی دارد توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، به خاطر افزایش قیمت لاستیک از ابتدای سال جاری در کشور، روند توزیع لاستیک با همراهی انجمن‌های صنفی رانندگان و سازمان های راهداری انجام می‌گیرد.

۱۳ واحد باربری در مهاباد فعالیت دارد و کامیون داران این شهرستان خدمات مختلف را از این واحدها دریافت می کنند؛ ۲۲۶ دستگاه خودرو نیز در ناوگان عمومی مسافربری پایانه مهاباد فعال هستند که از این تعداد ۱۲۸ دستگاه سواری، ۷۲ دستگاه اتوبوس و ۲۶ دستگاه مینی‌بوس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها