آثار بسیار آیت‌الله مصباح در مراکز علمی حکایت از عمر پربرکت ایشان است

تهران- ایرنا- وزیر علوم با اشاره به آثار پراهمیت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در حوزه علوم انسانی،‌ گفت: آثار زیاد و پر برکت آیت الله مصباح در مراکز علمی حکایت از عمر پر برکت ایشان است که جای خالی آن به راحتی پر نخواهد شد.

  منصور غلامی روز یکشنبه در آیین بزرگداشت و تجلیل از یک عمر تلاش عالمانه آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با عرض تسلیت وی، افزود: حضور ایشان مجامع بین المللی دینی و علمی جایگاه خاصی به این عالم داده بود. 

وی ادامه داد: حضور آیت الله مصباح در اوایل پیروزی انقلاب در دانشگاه ها که جریانات و تفکرات زیادی شکل گرفته بود بسیار موثر بود. همچنین نظرات دقیق و ظریف ایشان در بحث های فلسفی و نگاه دقیق به اسلام بسیار راهگشا و تاثیرگذار بود. 

غلامی تصریح کرد: نگاه آیت الله مصباح یزدی در دانشگاه ها تاثیر بسیار زیادی داشت و علاوه بر میراث مکتوب، شاگردانشان باید میراث ایشان را حفظ کنند. آیت الله مصباح یزدی همچنین بنیان گذار مراکز پژوهشی نیز بودند. اساتید، شاگردان و محققان در این مراکز فعالیت داشتند که در بحث نگاه علمی به اسلام پر اهمیت است. 

وی با بیان اینکه زحمات ایشان در مباحث فرهنگی در محیط های علمی قابل تقدیر است، گفت: توجه به موضوعات فرهنگی و تبیین جایگاه ولایت فقیه در محیط های علمی با توجه نهاد رهبری بسیار اهمیت دارد.

مراسم بزرگداشت و تجلیل از خدمات و برکات حضرت آیت الله مصباح یزدی امروز در دفتر مرکزی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش