شهردار: زیرساخت گردشگری اردکان تقویت می‌شود

یزد - ایرنا - شهردار اردکان گفت: زیرساخت گردشگری این شهرستان با احداث پروژه ۱۵۰ هکتاری دهکده گردشگری سیاه کوه تقویت می شود.

مصطفی پوردهقان اردکان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بر لزوم مشارکت صنایع، سرمایه‌گذاران و نهادهای مرتبط در تکمیل پروژه دهکده گردشگری سیاه کوه اردکان تأکید کرد و افزود: گردشگری امروزه یکی از اقتصادی‌ترین فعالیت‌ها در چرخه ملی کشورها، به‌خصوص از جهت اشتغال و ارزآوری و رونق مناطق مختلف تلقی می‌شود .

به گفته وی این بخش دارای مزایای ارتباطی، سیاسی، فرهنگی و تأثیرات بین‌الملل خاصی است به همین دلیل مجموعه دهکده گردشگری سیاه کوه برای جذب مشارکت بخش خصوصی در دستور کار دارد.

وی اضافه کرد:  این پروژه در مجاورت کمربند یزد به چوپانان و پیست موتورسواری و اتومبیل‌رانی و با توپوگرافی کوهستانی مناسب و دید بصری متفاوت از بالا به شهر اردکان قرار گرفته است.

شهردار اردکان تصریح کرد: مساحت این پروژه ۱۵۰ هکتار و شامل شهربازی غزال، خورگشت، آبشار کوهستان، مزرعه طبیعت، دریاچه تفریحی سیاه کوه، باغ ایرانی، مسجد، دریاچه خلیج‌فارس و میدانگاه، سایت‌های اقامتی و رستوران فانوس  می‌باشد و اجرای فاز اول آن پیشرفتی افزون بر ۴۵ درصد داشته است.

پوردهقان اردکان با اشاره به اینکه تکمیل پروژه دهکده گردشگری سیاه کوه با جدیت دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون شهرداری اردکان اقدام‌هایی مانند خاک‌برداری جهت احداث برکه، اجرای زیرسازی مسیرهای ارتباطی، ساخت و اجرای آلاچیق، مرمت و بهسازی آب‌انبار دهکده گردشگری، انفجار کوه جهت احداث آبشار کوهستان و آسفالت و احداث میدان بلوار ورودی با اعتباری افزون بر ۳۶میلیارد ریال انجام داده است.

 در پنجاه و دومین نشست شورای اسلامی شهر اردکان به تاریخ ۱۳۹۸/۶/۵ مصوب گردید نام «پارک کوهستان اردکان» به «دهکده گردشگری سیاه کوه» تغییر یابد.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها