فارس میزبان ۱۵ شهید گمنام دفاع مقدس خواهد بود
عکس آرشیوی است

شیراز-ایرنا- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: این استان ۲۴ دی ماه ۹۹ میزبان ۱۵ شهید گمنام جنگ تحمیلی خواهد بود که پیکر مطهر این شهدا در نقاط مختلف تشییع و به خاک سپرده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید کوشکی جهرمی یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این شهدا در عملیات های کربلای پنج، رمضان، تک دشمن در سال ۶۷ و والفجر یک به شهادت رسیدند.
وی با بیان اینکه ۳۰ نقطه استان فارس متقاضی به خاکسپاری شهدای گمنام هستند، گفت: ۱۵ شهید گمنام چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۹ وارد فارس شدند و در ۱۲ نقطه به خاک سپرده می‌شوند و در مراحل بعد سایر نقاط استان نیز میزبان شهدای گمنام خواهند بود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان فارس با بیان اینکه از ۱۵ شهید گمنام ۶ شهید در شهرستان شیراز تشییع و به خاک سپرده خواهند شد، اظهارکرد: از این ۶ شهید ۲ شهید در بهشت احمدی، یک شهید در پشتیبانی منطقه ۲ ارتش، یک شهید در پادگان شهید بهمن باقری، یک شهید در لشکر ۱۹ فجر و یک شهید در دانشگاه صنعتی شیراز به خاک سپرده می شوند.
کوشکی افزود: همچنین یک شهید در دانشگاه علوم پزشکی گراش، ۲ شهید در شهر قره بلاغ شهرستان فسا، یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی آباده، یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد، ۲ شهید در شهرستان خفر و ۲ شهید در دانشگاه جهرم و موسسه علوم قرآنی به خاک سپرده می شوند.
وی ادامه داد: مراسم استقبال از پیکر پاک شهدای گمنام ساعت هشت صبح چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۹۹ در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
کوشکی اضافه کرد: مراسم تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام نیز از پنجشنبه ۲۵ دی ماه ۹۹ تا دوشنبه ۲۹ دی ماه ۹۹ در نقاط مختلف استان برگزار می شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همچنین با اشاره به وجود ۱۲۴ یادمان شهدای گمنام و خاکسپاری ۳۳۴ شهید گمنام در این یادمان ها، خواستار حمایت مسوولان استان و شهرستان ها برای حفظ و آبادانی یادمان شهدای گمنام شد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =