کمیته امداد کاشان ماهانه ۱.۳ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کند

کاشان - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان گفت: ماهانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مستمری به خانوارهای زیر پوشش این نهاد در شهرستان پرداخت می‌شود.

امیرحسین شیخ استرکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مبلغ در مجموع به ۶ هزار ۱۰۰ خانوار زیر پوشش کمیته امداد شهرستان کاشان شامل ۲ اداره در شهرهای کاشان و راوند و بر پایه شمار افراد خانوار به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

وی، از خدمات اشتغال و خودکفایی مددجویان از جمله آموزش، پرداخت تسهیلات بدون سود و کارمزد و معرفی به کاریابی و یا کارفرمایان متقاضی نیروی کار، مساعدت در پرداخت هزینه‌های درمان، خرید، ساخت و تعمیر مسکن مددجویان به عنوان برخی دیگر از خدمات ارایه شده به افراد زیر پوشش کمیته امداد نام برد.

به گفته وی، کمیته امداد در زمینه‌های دیگری از جمله مساعدت در ودیعه و اجاره منزل، خرید ملزومات زندگی، جهیزیه و تسهیلات کارگشایی در کنار مددجویان است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کاشان خاطر نشان کرد: در سال جاری سه مورد خرید مسکن و ۱۰ مورد شروع به ساخت مسکن در مناطق روستایی این شهرستان برای مددجویان انجام شده است.

شیخ استرکی افزود: ارتقای فرهنگ در بین مددجویان با خدمات فرهنگی از جمله آموزش‌های اعتقادی، اجتماعی، مهارت‌های زندگی، مشاوره خانوادگی و فردی، اردوهای زیارتی، کمک هزینه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، کمک‌های خاص و حامی‌یابی برای ایتام تحت حمایت، صدقه و کمک‌های عمومی خیران در قالب تسهیم و با درصد مشخص بین واحدهای امداد برخی دیگر از اقدام‌های کمیته امداد کاشان برای مددجویان است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰  خانوار در شهر راوند و سه هزار و ۷۰۰ خانوار در شهر کاشان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها