۲۱ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۹
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84179909
۱ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه از خراسان ضوی

مشهد- ایرنا- تولد نوزادان چهارقلو در مشهد، ۱۲۰ هکتار فضای سبز شهری کاشمر، کشف ۱۴۰ تن انواع سنگ معدنی قاچاق در سبزوار و مجروح شدن پنج نفر براثر واژگونی خودرو در تربت‌حیدریه از جمله خبرهای کوتاه روز یکشنبه در استان خراسان رضوی هستند.

مشهد- مادر ۲۳ ساله مشهدی در نخستین زایمان خود چهارقلو به دنیا آورد. رییس بیمارستان حضرت ام‌البنین (س) مشهد وضعیت عمومی این چهارقلو شامل سه پسر و یک دختر را که روز ۱۸ دی ماه جاری در این بیمارستان متولد شده‌اند "خوب" توصیف و بیان کرد: موارد دوقلوزایی زیاد است اما زایمان از دوقلو به بالا مورد خاص محسوب می‌شود. دکتر معصومه میرتیموری افزود: امسال تاکنون دو مورد سه قلوزایی و یک مورد چهارقلوزایی در بیمارستان ام‌البنین (س) مشهد ثبت شده است. وی همچنین وزن چهارقلوهای تازه‌ تولد شده را بین ۱.۱ کیلوگرم تا ۱.۷ کیلوگرم اعلام و بیان کرد: مادر این نوزادان در بخش جراحی و فرزندانش در  بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند و ظرف ۴۸ ساعت آینده مرخص خواهند شد. 

کاشمر- مسوول فضای سبز شهرداری کاشمر سرانه مفید فضای سبز شهروندان کاشمری را ۱۱.۵ مترمربع ذکر و بیان کرد: وسعت کنونی فضای سبز این شهر ۱۲۰ هکتار است. امیدرضا ذبیحی افزود: شهر ۱۰۰ هزار نفری کاشمر همچنین با ۵۰ هکتار جنگل کاجستان در شمال شهر و در مجاورت امامزاده سید مرتضی (ع) در زمره معدود شهرهای شرق کشور قرار دارد که از سرانه فضای سبز قابل قبولی برخوردار است. وی به فعالیت مرکز تولیدات گیاهی ۱۵ هزار مترمربعی شهرداری کاشمر نیز اشاره وبیان کرد: در این مرکز با تولید گلهای فصلی به میزان ۲۵۰ هزار بوته به ارزش ۱.۲ میلیارد ریال تا ۸۰ درصد نیاز شهرداری تامین می‌شود.

سبزوار- فرمانده انتظامی سبزوار گفت: ماموران پلیس این شهرستان ۱۴۰ تُن انواع سنگ معدنی قاچاق به ارزش افزون بر ۱۰ میلیارد ریال کشف و ضبط کردند. سرهنگ حسین بیات مختاری افزود: این محموله در محل، توقیف و تحویل نماینده اداره صنعت و معدن شهرستان سبزوار شد و در این زمینه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

تربت‌حیدریه- واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پراید در مسیر جاده مشهد - تربت‌حیدریه پنج سرنشین آن را مجروح و روانه بیمارستان کرد. این سانحه رانندگی عصر یکشنبه در حوالی کمربندی رباط سفید واقع در شمال تربت‌حیدریه رخ داد. برای امدادرسانی به سانحه‌دیدگان دو دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام و مجروحان به بیمارستان شهید کامیاب مشهد منتقل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها