بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت اقتصادی آسیب می‎‌زند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل با تاکید بر استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی آحاد مردم، بی‌توجهی به این مهم را در اتخاذ تصمیم‌های محدودیت کننده و در نتیجه کاهش رونق اقتصادی و کسب و کار تاثیرگذار دانست.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز یکشنبه در دیدار با عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی در مسجد محله فاطمیه دروازه مشگین اردبیل افزود: بی‌توجهی شهروندان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، موجب برگشت وضعیت قرمز و اعمال محدودیت های تردد و حضور در اماکن اقتصادی می‌شود.

وی اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی در بازار را موجب کم رونق شدن کسب و کار و فشار اقتصادی بر اصناف دانست و بر  رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استمرار  این اقدامات برای جلوگیری از آسیب کسبه تاکید کرد.

بهنامجو با بیان اینکه با همکاری مردم و تلاش بسیجیان و نیروهای بهداشتی و درمانی میزان بستری‌های کرونا در استان کاهش یافته است ، اضافه کرد:  نباید با عادی‌پنداری به برگزاری دورهمی‌ها ،جشن ازدواج با تعداد زیاد اقدام کرده و در این راستا لازم است عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی و نظارت محله‌ای آگاهی‌های لازم را به اهالی محلات ارائه دهند.

وی گفت: در حال حاضر از ۱۲ شهرستان استان هشت شهرستان در وضعیت زرد و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

فرماندار اردبیل نیز در این دیدار از تلاش شبانه‌روزی عوامل بسیج و بهداشت در جریان اجرای طرح شهید سلیمانی تقدیر کرده و گفت: در محله فاطمیه دروازه مشگین ۷۲۰ نفر فرد پرخطر و دارای بیماری زمینه‌ای شناسایی شده است.

مسعود امامی افزود: ۸۶ نفر از این تعداد بیمار دیابتی ، ۱۲۸ نفر دارای فشار خون بالا و ۴۸۰ سالمند هستند و در جریان غربالگری آگاهی‌های لازم به تک تک این افراد در راستای مراقبت از خود ارائه شده است.

وی اظهارکرد: برای کنترل و نظارت بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی ۳۳ گروه در شهرستان اردبیل فعال شده‌اند و علاوه بر این تعداد، هشت گروه نیز در خیابان‌های مناطق پرخطر و شهرک‌ها بر اقدامات پیشگیرانه نظارت می‌کنند.

امامی یگانه با اشاره به ورود دهیاران و بخشداران به بحث‌های نظارتی از برگزاری دوره‌های توجیهی برای آنان در این خصوص خبر داد.

در این دیدار عوامل اجرایی شهید سلیمانی در محله فاطمیه اردبیل گزارشی از اقدامات غربالگری، قرنطینه و کمک‌های معیشتی و خدماتی در محله ارائه کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها