مدیران در حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد جدی‌تر باشند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مدیران در حمایت از سازمان‌های مردم نهاد جوانان فعالانه‌تر عمل کنند ضمن اینکه سمن‌ها نیز باید توانمندتر باشند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی شهریاری شنبه شب در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: مدیران باید نسبت به سازمان‌های مردم نهاد جوانان و دیگر سمن‌ها که داوطلبانه و با احساس مسوولیت نسبت به جامعه خدمات ارائه می‌کنند بیش از پیش اهتمام ورزند.

وی ب بیان اینکه علاوه بر ضرورت حمایت‌های قانونی از سمن ها، این مجموعه‌ها نیز باید نسبت به توانمندسازی خود اقدام کنند اظهار داشت: سمت و سوی سیاست‌های کسب و کار اشتغال باید جوانان باشد و دستگاه‌های مربوطه باید در بحث پرداخت تسهیلات و آموزش‌های مهارتی با جدیت عمل کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت مناسب پرداخت نزدیک به ۲۵ هزار فقره وام ازدواج با رقمی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال در سال جاری بر سرعت بخشی به تسهیلات ازدواج توسط بانک‌ها تاکید کرد و افزود: شهرداری‌ها در صورتی که فضاهای مناسب فرهنگی در اختیار دارند برای سمن‌سراها اختصاص دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی هم با ارایه آماری از سمن‌های فعال استان گفت: در حال حاضر ۱۱۵ سازمان مردم نهاد حوزه جوانان در استان ثبت شده که کار اعتبارنامه چهار سمن به پایان رسیده و ۱۵ سمن نیز در حال دریافت اعتبارنامه است.
کیومرث پورایراندوست ادامه داد: از این تعداد چهار سمن در حوزه علمی و پژوهشی، ۲۵ سمن در حوزه فرهنگی، ۷۲ سمن در حوزه اجتماعی و ۱۰ سمن در حوزه اعتقادی مذهبی فعال است و شهرهای ارومیه، خوی و بوکان بیشترین سمن‌های فعال استان را داراست.

سی و ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، اعضای مجمع جوانان استان و نمایندگان سمن‌های حوزه جوانان و به ریاست استاندار آذربایجان‌غربی با ارائه گزارشی در مورد  عملکرد مجمع جوانان استان با محوریت توسعه مشارکت‌های اجتماعی جوانان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها