نیویورک تایمز: ترامپ از پذیرش شکست در انتخابات ۲۰۲۰ پشیمان است

تهران- ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه گزارش داد که دونالد ترامپ از انتشار ویدئو روز پنجشنبه و پذیرش شکست در برابر بایدن پشیمان است.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز به نقل از منابع خود نوشت که رییس جمهوری ایالات متحده در مجالس خصوصی از انتشار فیلم پذیرش پیروزی بایدن پشیمان است و وی استعفا نخواهد داد.

ترامپ روز پنجشنبه پس از ماه ها اعتراض به نتایج انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) تأیید کرد که دولت جدید در ۲۰ ژانویه (اول بهمن) مراسم تحلیف را برگزار خواهد کرد و گفت که تمرکز وی بر انتقال آرام، منظم و نرم خواهد بود.

اظهارات ترامپ مبنی بر پیروزی بایدن بعد از آن مطرح شد که حامیان وی روز چهارشنبه گذشته به طور وحشیانه و خشونت آمیز به ساختمان کنگره حمله کرده و نشست مشترک نمایندگان در کنگره را به تعطیلی کشاند.

به دنبال هجوم حامیان افراطی ترامپ به ساختمان کنگره، نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان بویژه نانسی پلوسی به دنبال استیضاح مجدد ترامپ در روزهای باقی مانده تا انتهای دولت وی هستند.

پلوسی و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات سنا اعلام کرده اند، در صورتیکه ترامپ حاضر نشود استعفا دهد آنان سریعا روند دومین استیضاح رییس جمهوری را آغاز خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار جهان