تداوم اعتراضات به قرنطینه در انگلیس و درگیری پلیس با مردم

لندن – ایرنا – ده‌ها تن از مردم انگلیس روز شنبه در اعتراض به قرنطینه سراسری در این کشور به رغم شیوه‌ ‌نامه‌های بهداشتی دست به تظاهرات زدند. این حرکت اعتراضی با مداخله پلیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش ایرنا، معترضان امروز که آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس از مرز ۳ میلیون نفر گذشت، در خیابان‌های منطقه کلاپهام واقع در جنوب لندن راهپیمایی کرده و فریاد رهایی از محدودیت‌های کرونایی سر می‌دادند.

پلیس لندن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان این تظاهرات ۱۲ معترض را دستگیر و به بازداشتگاه منتقل کرده. پلیس که از سوی دولت برای نظارت بر حسن اجرای محدودیت‌های کرونایی مامور شده است، پیشتر هشدار داده بود که همان بار اول با متخلفان برخورد جدی و جریمه نقدی خواهد کرد.

دولت انگلیس از دوشنبه گذشته مقررات قرنطینه را در سراسر کشور به اجرا گذاشت. بر اساس مقررات جدید که دست کم تا یک ماه دیگر جاری خواهد بود افراد تنها در شرایط اضطراری، شامل خرید اقلام ضروری، مراجعه به درمانگاه و فرار از اذیت و آزار خانگی، قادر به خروج از منزل هستند. همچنین افراد شاغل تنها در حالی که امکان کار در خانه وجود نداشته باشد می‌توانند خانه را ترک کنند.

این شدیدترین محدودیت اجتماعی در انگلیس پس از موج نخست کرونا است. آمار مبتلایان به کرونا به لطف شناسایی گونه جهش یافته و مسری‌تر این ویروس در سراسر انگلیس به طور انفجارگونه‌ای در حال افزایش و این مساله باعث نگرانی مقامات بهداشتی دولت لندن شده است.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت انگلیس در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ هزار و ۹۳۷ نفر به کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۳۵ نفر به کام مرگ رفته‌اند. انگلیس اینک نخستین کشور اروپایی است که آمار مرگ‌و میر از مرز ۸۰ هزار نفر تجاور کرده است.

شهردار لندن دیروز (جمعه) وضعیت اضطراری کرونایی اعلام کرد و هشدار داد که ویروس کرونا از کنترل خارج شده است.  

گزارش‌ها حاکیست که ظرفیت بیمارستان‌های پایتخت درحالی اشباع شده و پذیرش بیماران جدید به سختی انجام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود آمار مبتلایان به کرونا در روزهای آینده به صورت تصاعدی افزایش پیدا کند. در چنین وضعیتی منابع انگلیسی اعلام کردند که الیزابت دوم، ملکه انگلیس و پرنس فیلیپ همسرش واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار جهان