قاضی آمریکایی اعمال محدودیت های پناهندگی دولت ترامپ را تعلیق کرد

تهران- ایرنا- یک قاضی ایالتی در آمریکا روز شنبه محدودیت هایی را که دولت ترامپ علیه پناهندگان اعمال کرده بود، به حالت تعلیق در آورده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالیکه کمتر از دو هفته تا پایان دولت ترامپ باقی مانده، جیمز دوناتو قاضی منطقه ای در سانفرانسیسکو علیه آخرین تلاش های دولت ترامپ برای محدود کردن ورود مهاجران به ایالات متحده حکم داد.

قاضی دوناتو با استدلال به این‌که چاد ولف سرپرست کنونی وزارت امنیت داخلی آمریکا فاقد صلاحیت اعمال قوانین جدید است، محدودیت های دولتترامپ علیه پناهندگان را رد کرد.

مقابله با افزایش مهاجرت و اعمال محدودیت ها برای ورود مهاجران به آمریکا از جمله شعارهای اصلی دوران انتخاباتی دونالد ترامپ بود. این مسئله همچنین بخش مهمی از فعالیت‌های او را برای انتخابات آتی در سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌داد.

تاکنون روال این گونه بوده که مهاجران پس از ورود به خاک آمریکا درخواست پناهندگی می‌کردند. اما با دستورات جدید دولت ترامپ آنها ابتدا باید قبل از رسیدن به آمریکا در اولین کشوری که وارد می‌شوند، درخواست پناهندگی خود را ارائه کنند. در غیر این صورت درخواست آن‌ها به هنگام ورود به خاک آمریکا نادیده گرفته می‌شود.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا که این قانون را به چالش کشیده، گفته است که این قانون به شدت بر شمار افراد واجد صلاحیت برای پناهندگی تاثیر می‌گذارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار جهان