تزریق واکسن کرونا به جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای ۵۰ درصد

تهران - ایرنا - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تزریق واکسن کرونا در مرحله اول به همه جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای 50 در صد خبر داد.

به گزارش ایرنا از سایت نوید شاهد، دکتر علیرضا رئیسی در نشست خبری سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز شنبه برگزار شد، اظهار کرد: براساس سند ملی واکسیناسیون کشور که کلیات آن امروز تصویب شد، تزریق واکسن در ۴ فاز انجام می شود.

وی توضیح داد: در مرحله اول تزریق واکسن کرونا، کادر درمان مرتبط با بیماران کرونائی، سالمندان مستقر در آسایشگاه ها و جانبازان شیمیائی و بالای ۵۰ در صد قرار دارند و سالمندان بالای ۶۵ سال در دسته بندی های سنی مختلف و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای واکسن کرونا را دریافت می کنند.

رئیسی خاطرنشان کرد: فعالان در مراکز تجمعی و عموم مردم در فازهای بعدی تزریق واکسن کرونا قرار دارند.

پیش از این رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام هماهنگی‌ها با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تزریق واکسن کرونا به گروه‌های حساس جامعه ایثارگری خبر داده بود.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز گذشته (جمعه) اظهار کرد: بیش از ۷۰‌ هزار واکسن آنفلوانزا به گروه‌های ایثارگری تزریق شده است.

وی افزود: ترجیحا کوشیدیم این واکسن‌ها در منازل ایثارگرانی که بیماری زمینه‌ای داشتند، جانبازان شیمیایی و بالای ۵۰ درصد بودند یا از خانواده معظم شهدا که دچار کهولت سن هستند، تزریق شود تا مشکلاتی در تردد آن ها ایجاد نشود. 

معاون رییس جمهوری یادآور شد: در خصوص تزریق واکسن کرونا هم هماهنگی‌ها و مکاتباتی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته و ایثارگران عزیزی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای باشند، در اولویت تزریق قرار خواهند گرفت.

بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، با هماهنگی معاونت‌های این بنیاد و اطلاع رسانی دقیق به استان‌ها بسته‌های بهداشتی برای استان‌ها ارسال و حدود ۸۰ هزار بسته بهداشتی بین ایثارگران توزیع کرد. حدود سه و نیم میلیارد تومان برای تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز بین استان‌ها توزیع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار جامعه