نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی: عمل خلاف قانون ازمصادیق منکرات است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید در راستای اجرای قوانین اجتماعی و اداری ساری و جاری شود زیرا ارتکاب خلاف قانون همان خلاف شرع و از مصادیق منکرات به شمار می‌رود.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز شنبه در جلسه شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، با اشاره به ضرورت جلب مشارکت مردم در موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: در صورتی که مشارکت مردم ‌در امور مختلف نباشد، شاهد موفقیت و پیشبرد اهداف نخواهیم بود.

وی افزود: در موضوع امر به معروف و نهی از منکر و در قالب طلایه‌داران امر به معروف و نیز گروه‌های جهادی شاهد حرکت مثبتی هستیم که باید در این مسیر نهایت دقت و همت به کار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، بهره گیری از تجارب و اندوخته‌های فکری و عملی نیروهای مختلف در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر را لازمه پیشبرد اهداف دانست و اضافه کرد: در این مسیر باید دانست که اقشار مختلف با اطلاع از موارد مختلف مرتبط با منکرات به سوی همکاری با ستاد خواهند آمد که یکی از این موارد ارائه تخلفات رخ داده در ادارات و سازمان‌هاست.

وی ادامه داد: مردم باید برای ارائه گزارش تخلفات در دستگاه‌های مختلف اداری تشویق شوند و بهترین مسیر برای عمومی‌کردن امر به معروف و نهی از منکر نیز روشنگری در خصوص این اقدامات است.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر توجه به کیفیت امور به جای پرداختن به کمیت آن گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه‌های کاری وجود دارد، پرداختن به کمیت و گزارش‌هاست که نباید با این دید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر نگاه شود بلکه باید در خصوص ارتقای سطح کیفی اقدامات باید تلاش شود که خوشبختانه شاهد انجام این اقدام‌ها هستیم.

وی بر لزوم فعال سازی گروه‌های جهادی در زمینه بررسی وضعیت تخلفات نیز افزود: یکی از بهترین مسیرها برای تحقق مطالبه‌گری و هدفمند کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بهره‌گیری از بدنه مردمی ‌است که راه‌اندازی گروه‌های جهادی فعال در حوزه‌های مختلف از مصادیق این امر است.

به گزارش ایرنا، امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین مبین اسلام است و در قرآن کریم، جزو مواردی است که بیشترین سفارش‌ها به آن شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها