اختصاص ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پارک در آستارا

آستارا - ایرنا - شهردار آستارا از اختصاص ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پارک تفریحی در غلام محله غربی این شهر خبر داد و شهروندان و گردشگران را به حفاظت از فضاهای سبز توصیه کرد.

جواد معیتی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ساخت پارک امام رضا (ع) به مساحت ۲ هزار متر مربع در غلام محله غربی آغاز شده و در آن کف سازی، محوطه سازی، جدول کاری و رنگ آمیزی انجام و نیمکت، وسایل بازی و سطل زباله نصب می‌شود.

وی ادامه داد: شهرداری آستارا پیش از این پنج پارک ساخته است و فضای سبز و تأسیسات روشنایی پارک امام رضا (ع) راه اندازی شده و در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار آستارا گفت: امسال بیش از یک هزار اصله درخت نارنج، افرا، صنوبر و توت  و ۱۰ هزار جعبه گل فصلی نظیر بنفشه در کوی فرهنگیان، شهرک عباس آباد، پارک دانشجو، طرح سالم سازی ساحل سفیر امید، میدان ها، بلوارها و ورودی شهر کاشته شده و ۷۰ درصد گل ‌ها در گلخانه ای به مساحت ۲ هزار متر مربع تولید و بقیه خریداری شده است.

معیتی یادآور شد: مجموع فضای سبز شهر آستارا ۶۲ هکتار است و ۳۵ هکتار شامل پارک ‌ها می ‌شود و برای آبیاری فضای سبز، از آب چاه استفاده می‌ کنیم.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها