۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۶
کد خبرنگار: 2206
کد خبر: 84179546
۱ نفر

برچسب‌ها

ازدواج در قاینات ۲۶.۹ درصد افزایش یافت

بیرجند- ایرنا- رییس اداره ثبت احوال قاینات گفت: میزان ثبت ازدواج در این شهرستان در ۹ ماه گذشته ۲۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

علی وجدی روز شنبه در دومین نشست شورای هماهنگی ثبت احوال قاینات افزود: در این مدت ۸۸۷ مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده که ۵۳۰ مورد در مناطق شهری و ۳۵۷ مورد ازدواج مربوط به مناطق روستایی بوده است.

وی ادامه داد: در مدت مشابه سال ۹۸ تعداد ۶۹۹ مورد ازدواج در این شهرستان ثبت شده است.

وی گفت: در ۹ ماه گذشته هزار و ۳۹۰ واقعه ولادت در این شهرستان به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش سه درصدی را نشان می‌دهد.

رییس اداره ثبت احوال قاینات با بیان اینکه نسبت ولادت پسران به دختران ۱۰.۶ درصد است، افزود: تعداد ولادت پسران ۷۱۵ در برابر ۶۷۵ ولادت دختران در این شهرستان بوده است.

وی در خصوص فراوانی نام‌ها در شهرستان قاینات گفت: امیرحسین، ابوالفضل، امیرعلی، محمد و مهدی بیشترین نام در بین پسران و فاطمه، زینب، فاطمه زهرا، حلما و ریحانه بیشترین نام‌گذاری در بین دختران قاینی را داشته است.

وجدی در ادامه اظهار داشت: از ابتدای طرح صدور شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال تاکنون، ۴۴ هزار و ۴۹۲ فقره شناسنامه در این شهرستان صادر شده است.

وی در خصوص صدور کارت ملی هوشمند گفت: تاکنون ۷۸ هزار و ۶۰۶ درخواست کارت هوشمند ملی ثبت شده که پوشش ۸۸/۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رییس اداره ثبت احوال قاینات با در خواست از شهروندان برای دریافت کارت هوشمند ملی، افزود: ۱۰ هزار و ۷۴ نفر از جمعیت شهرستان قاینات برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند که در این خصوص، شهرستان رتبه دهم را در سطح استان خراسان جنوبی دارد.

وی یادآور شد: تاکنون ۶۶ هزار و ۶۱۵ کارت هوشمند ملی در شهرستان قاینات صادر شده که از این تعداد ۶۳ هزار و ۷۹۰ کارت تحویل متقاضیان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها