محسنی بندپی: جذب حداکثری راهبرد هسته گزینش استانداری باشد

تهران- ایرنا- استاندار تهران تاکید کرد: سیاست جذب حداکثری راهبرد هسته گزینش استانداری باشد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در مراسم تجلیل از اعضای هسته گزینش استانداری تهران اظهار داشت: فرمان تاریخی امام در گزینش در آن مقطع تاریخی کشور و انقلاب در حوزه گزینش بسیار تحول گرا بود.

وی با تاکید بر اینکه سیاست جذب حداکثری در گزینش باید ملاک عمل گزینشگران در تمامی مراحل باشد بیان داشت: در گزینش افرادی که بعداً نیروی انسانی یک مجموعه محسوب می‌شوند باید با نگاهی بسیط و تخصصی با افراد برخورد شود.

استاندار تهران اظهار داشت: برخوردهای سازنده در گزینش موجب اصلاح افراد می‌شود و بالعکس برخوردهای سلیقه‌ای گزینش می‌تواند فرد باعث استخدام افرادی در سیستم اداری شود که خیلی برای ادارات اثربخش نباشند.

وی با اشاره به اینکه گزینش فعال و پویا و اثر بخش رکن پیشرفت سازمان‌ها است افزود: در صورت تحرک و پویایی در این بخش می‌توان با تشخیص صحیح اقدام به جذب نیروی انسانی داشته باشیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: جهت گیری صحیح و اصولی در کنار ریل گذاری و برنامه ریزی در هسته گزینش استانداری اصل اساسی است و امروز بازنگری در قانون گزینش ضروری است و استقلال مالی گزینش استقلال رأی اعضای گزینش را به همراه دارد، لذا ساختار گزینش در استانداری تهران باید متناسب با اقدامات هسته گزینش باشد.

رعایت انصاف نصب العین گزینشگران باشد

همچنین نماینده وزیر و دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت کشور نیز در این مراسم گفت: از مشکلات عمده گزینش نبود پست سازمانی برای ارتقای کارکنان این حوزه  است و در هسته های  گزینش هنوز پست رییس اداره دیده نمی شود و با توجه به شرایط موجود   هسته گزینش  استانداری  تهران  مستعد یک اداره کل است.

حسین همراهی افزود: امروز اصلاح ساختار در هسته گزینش بسیار حائز اهمیت است و ساختار شکلی هسته های گزینش باید بازنگری شود.

وی ادامه داد: تخصیص بودجه مستقل می تواند وابستگی هسته های گزینش را به برخی معاونت ها کمرنگ کند و این عمل  نوعی استقلال رای را به دنبال دارد.

همراهی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فرمان تاریخی امام در گزینش یادگاری گران سنگی بود که فضای گزینش در آن مقطع را دچار تحول کرد، امام در شرایط جنگ که تمام  تمرکز کشور بر جنگ بود با صدور فرمان تاریخی شالوده گزینش را بنیاد نهاد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای گزینش ملزم به رعایت حقوق شهروندی هستند و نباید وابستگی های  سیاسی و جناحی را در گزینش افراد لحاظ  کنند.

دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت کشور، رعایت اصل مدارا با مردم یکی از اصول راهبردی مدنظر گزینشگران عنوان کرد و گفت: نباید این تصور برای کارکنان پیش بیاید که از  گزینشگران حساب ببرند و همچنین رعایت جانب انصاف در گزینش باید مدنظر گزینشگران قرار گیرد.

نگاه افراطی و تسامح در انتخاب افراد آفت گزینش است

سرپرست هسته گزینش استانداری تهران نیز در این مراسم گفت: نگاه افراطی و تسامح در انتخاب افراد آفت گزینش است.

 محسن مختاری اظهار داشت: مسئولیت هسته‌های گزینش بسیار سنگین و است و در همین راستا دقت بالا ٫پرهیز از افراط و تفریط و رعایت اعتدال، روان سازی امور و رعایت قانون در گزینش افراد راهبرد هسته گزینش استانداری تهران است

مختاری افزود: توجه به مصالح مردم و دستگاه‌ها، تخصص، تعهد و اخلاق، حفظ اسرار اشخاص، رعایت انصاف و عدالت از موضوعات مهمی است که باید مورد عنایت و توجه جدی کارکنان در گزینش قرار می‌گیرد.

سرپرست هسته گزینش استانداری تهران عنوان داشت: گزینشگران باید در انتخاب نیروها قانون، توانایی، لیاقت و پرهیز از اعمال سلیقه‌های شخصی و جناحی را مدنظر قرار دهند.

وی گفت: در شرایط کنونی گزینش باید روزآمد و همراه با نگاه نوآورانه و با تسهیل امور همراه باشد چرا که گزینش با زندگی اشخاص و آبروی افراد سر و کار دارد و باید بدون نگاه‌های سیاسی و برداشت‌های شخصی در خصوص افراد تصمیم گیری کنیم.

مختاری بیان داشت: برغم جایگاه حساس گزینش از دیدگاه حضرت امام و مقام معظم رهبری متأسفانه در برخی ادوار شاهد نگاه سلیقه‌ای به گزینش از سوی برخی مسئولان بوده ایم که به دنبال آن انفعال را در گزینش مشاهده کردیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها