توسعه بندر راهبردی چابهار با آغاز عملیات اجرایی ۹۰۰ میلیارد تومانی

چابهار- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه بزرگ زیرساختی در بندر شهید بهشتی چابهار با اعتبار بیش‌از ۹۰۰ میلیارد تومان نوید دهنده توسعه و آبادانی این بندر راهبردی کشور است.

به گزارش ایرنا محمد راستاد روز شنبه در بازدید از پروژه های سرمایه ای و سرمایه گذاری در حال اجرای بندر چابهار اظهارداشت: روند پیشرفت پروژه های اجرایی بندر چابهار مطلوب است و تأثیر قابل ملاحظه برنامه های عمرانی و سرمایه گذاری این بندر  در توسعه منطقه می تواند موجب تسهیل و استمرار صادرات و واردات کالا شود.

وی با بیان اینکه اجرای این برنامه ها تاثیر قابل ملاحظه ای در توسعه منطقه خواهد داشت، افزود: ادامه اجرای طرح‌های عمرانی و سرمایه گذاری باعث تسهیل، استمرار و افزایش صادرات و واردات کالا از طریق بندر چابهار خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی روند اجرای پروژه های در دست اجرای بندر چابهار را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه ها ظرفیت عملیاتی و خدماتی بندر ارتقا و ضریب ایمنی بنادر شهید بهشتی و کلانتری نیز افزایش خواهد یافت.

وی با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در جهت پیشبرد پروژه های مهم و زیرساختی ابراز امیدواری کرد؛ اجرای این پروژه ها که با مبلغ بیش از سه هزار میلیارد تومان در دست اجراست در جهت توسعه بندر و اشتعالزایی تاثیر بسزایی خواهند داشت.

راستاد با تأکید بر مدیریت و کنترل پروژه ها بر اساس برنامه زمانبندی تعریف شده در قراردادها و بهره برداری مطابق با برنامه از پروژه های فاز اول شبکه تاسیسات زیربنایی بندر شهید بهشتی، دیوار حفاظت ساحلی، احداث سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی، احداث کریدور لجستیکی و احداث برج کنترل ترافیک دریایی و تعمیرات اساسی سه باب انبار به مساحت ۳۰ هزار متر مربع بازدید کرد.

وی همچنین از روند پیشرفت پروژه های تعمیرات اساسی ۶۰ واحد مسکونی، تعمیرات اساسی مأمورسرای بندر، احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی شرکت پترو لیپار و احداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سنگین شرکت نفت جی، احداث انبار کالاهای چند منظوره شرکت آکام تجارت، مرکز شستشوی کامیون‌ها و تجهیزات شرکت کبیر دریا بازدید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها