جمعی از عشایر نجف اشرف از مواضع ایران در قبال عراق تقدیر کردند

بغداد - ایرنا - جمعی از عشایر استان «نجف اشرف» عصر امروز (شنبه) در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، از مواضع ایران در قبال عراق از جمله در جنگ با گروه تروریستی «داعش» تقدیر کردند.

به گزارش ایرنا، «شیخ محمد العقیلی» به نمایندگی از این هیات از عشایر نجف اشرف در این دیدار گفت که جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری محبوب ملت عراق هستند و هرگز مواضع ایران را در حمایت از عراق در مبارزه با داعش فراموش نمی‌کنیم.

وی همچنین به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» تاکید کرد که فداکاری و جانفشانی این دو فرمانده شهید، یکی از عوامل تعیین کننده پیروزی بر داعش به شمار می‌رود.

شیخ العقیلی در این دیدار از  علاقمندی وافر عشایر عراق برای دیدار از جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و حمایت و همبستگی آنها با دولت و ملت ایران در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا را ابراز داشت و بر ضرورت توسعه مناسبات بین دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز در این دیدار ضمن تقدیر از مواضع عشایر عراق گفت که ایران هرگز ملت عراق را تنها نگذاشته و همواره در کنار آنها باقی می‌ماند.

«ایرج مسجدی» افزود که همانگونه که در مبارزه با گروه تروریستی داعش در کنار ملت عراق بودیم، در مرحله بازسازی نیز این کشور را تنها نخواهیم گذاشت.

وی با اشاره به مشترکات متعدد فرهنگی، تاریخی و دینی بین دو کشور، بر توسعه بیش از پیش مناسبات دو جانبه تاکید کرد.

در این دیدار، هیات عشایر استان نجف اشرف به نشانه قدردانی و تاکید بر عمق روابط دو کشور مسلمان و همسایه، یک نسخه نفیس از «کلام الله مجید» را تقدیم سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار جهان