تعداد زمین‌های اسکواش کشور نسبت به ۱۰ سال قبل ۲ برابر شد

اصفهان - ایرنا - رییس فدراسیون اسکواش گفت: تعداد زمین‌های اسکواش(کورت) کشور نسبت به ۱۰ سال قبل ۲ برابر شده است و این نشان از افزایش علاقه به این رشته دارد.

مسعود سلیمانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در اصفهان افزود: ۱۰ سال قبل ۷۲ کورت اسکواش در استان‌های مختلف وجود داشت و این رقم اکنون به ۱۸۰ کورت رسیده است.

وی با بیان اینکه تعامل با بخش خصوصی برای توسعه ورزش باید جدی گرفته شود, اضافه کرد: افزایش تعداد کورت‌های اسکواش در سراسر کشور با همکاری و مشارکت فعالان اقتصادی با فدراسیون رقم خورده است.

رییس فدراسیون اسکواش با اشاره به اهمیت توجه روزافزون به ورزش همگانی و تشویق بیشتر مردم به روی آوری به این ورزش اضافه کرد: در سال‌های اخیر ۲۵ تفاهمنامه با سایر دستگاه‌ها مانند آموزش و پرورش و شهرداری‌ها برای گسترش اسکواش منعقد شده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و جوانان چهار هزار کانون روستایی در سراسر کشور برای توسعه ورزش شناسایی کرده است و ما نیز از این ظرفیت برای آموزش و گسترش اسکواش استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نخستین راکت ساخت داخل در این هفته مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا پس از آن به تولید انبوه برسد، گفت: راکت بومی سازی شده بالغ بر یکصد هزار تومان قیمت خواهد داشت در حالی که مشابه خارجی اش بیش از سه میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

رییس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه ایران سال آینده میزبان مَستِرز قهرمانی آسیاست، تصریح کرد: اگر ۱۳ کورت در حال ساخت در تهران با هزینه‌ بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان تا شهریور ۱۴۰۰ تکمیل نشود این میزبانی از ما گرفته خواهد شد..

سلیمانی در باره مسابقات جهانی سال آینده خاطرنشان کرد: مشکل ما برای برپایی آن رویداد در کشور، حضور ورزشکاران عربستان سعودی، رژیم صهیونیستی و بحرین است زیرا این امر با ایدئولوژی نظام مغایرت دارد، اگرچه برای میزبانی ناامید نخواهیم بود اما می‌توان گفت که بعید است که میزبانی ما پذیرفته شود.

وی با اشاره به فعالیت خوب این رشته در اصفهان اضافه کرد: با برنامه ریزی و ادامه راهبردهای فدراسیون می‌توان همچون سال‌های گذشته اسکواش را در اصفهان توسعه داد.

دست کم ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها