احداث بوستان جدید در منطقه ۱۰ تهران کلید خورد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۰ تهران اعلام کرد: باغ حکیم به مساحت پنج هزار متر مربع با تاکید شهردار تهران و در مذاکره به عمل آمده با اداره کل اموزش و پرورش شهر تهران برای احداث بوستان به شهرداری واگذار شد.

مجید رباطی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: باغ حکیم همجوار پیاده راه دعوتی و باغ موزه هفت چنار است که بزودی عملیات اجرایی احداث بوستان در آن آغاز می شود.

وی افزود: جلوگیری از گسترش فضای بی دفاع شهری و توسعه فضای عمومی با توجه به تراکم خانوار و کمبود سرانه های فضای سبز به عنوان بستر تعاملات اجتماعی و نقش آن در الگوهای تفریح و فراغت و در نهایت ارتقای سلامت جسمی و روانی شهروندان از جمله مهمترین اهداف این طرح است.

شهردار منطقه ۱۰ تهران ادامه داد: این طرح محله محور و از جمله مطالبات ۱۰ ساله شهروندان محله بریانک بوده، که با نظر مردم و شورایاران گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به راهبرد مدیریت شهری در این دوره، نهضت احداث بوستان های محله ادامه خواهد داشت و هر مکانی که این امکان وجود داشته باشد که فضای سبز جدید ایجاد شود تا مردم بتوانند اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند، قطعاً در دستور کار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۰ دارای سه ناحیه و ۱۰ شورایاری است. شاخص‌ترین محلات این منطقه، سلسبیل، هاشمی، بریانک، حسام‌الدین و قصرالدشت است.

این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از شرق به بزرگراه نواب، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب به بزرگراه یادگار امام محدود می‌شود.

جمعیت منطقه ۱۰ حدود ۳۲۷ هزار نفر و با تراکم ناخالص جمعیتی حدود ۳۹۹ نفر در هر هکتار مساحت کل منطقه، از پرتراکم‌ترین مناطق شهر تهران بین مناطق ۲۲ گانه محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها