فیلم مستند کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره بین المللی «رسام» دوم شد 

یاسوج- ایرنا- رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: فیلم مستند «عزیزقلی» از این استان در دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «رسام» موفق به کسب عنوان و جایزه دوم شد.   

محمدشریف اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فیلم مستند ۳۵ دقیقه ای با حمایت حوزه هنری و مشارکت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تولید شده و کارگردانی آن را نیز سید جواد هادی اصل از فیلمسازان مطرح استان بر عهده دارد. 

وی افزود: داستان این فیلم مستند در مورد رشادت های عزیزقلی کافیانی رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس از منطقه زیلایی استان کهگیلویه و بویراحمد است. 

رییس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این رزمنده دلاور به مدت هشت سال در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور فعال داشته و حماسه هایی کم نظیر نیز از خود به یادگار گذاشته است. 

اسلامی عنوان کرد: عزیزقلی کافیانی در ۱۴ عملیات به عنوان نیروی خط شکن و تک تیرانداز حضور داشته و به دلیل داشتن جسارت چشمگیر در نبردها ۲ بار مدال شجاعت از دست فرماندهان جنگ از جمله فرمانده وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرلشکر محسن رضایی دریافت کرد. 

وی ابراز داشت: هدف از تولید این فیلم مستند ثبت و ضبط گوشه ای از رشادت های مثال زدنی این رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد است. 

اسلامی گفت: دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «رسام» با موضوع دفاع مقدس، مقاومت و گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهدای مقاومت شهید قاسم سلیمانی در شهر آبادان استان خوزستان برگزار شد. 

وی اظهار داشت: ۲ هزار و ۸۰۸ اثر از ۱۰۸ کشور جهان به دبیرخانه این جشنواره بین المللی ارسال شد که ۲ هزار و ۲۰۸ مورد آنها از کشورهای خارجی و ۶۰۰ مورد نیز از ایران بوده که آثار کشورهای استرالیا، هند و ایتالیا به همراه ۱۸ استان ایران حائز رتبه های برتر شدند. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها