استاندار: رفتار مردم مازندران نشان می‌دهد کرونا را جدی نگرفتند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر تشدید نظارت‌های کرونایی تاکید کرد و گفت: علیرغم آمارها و اطلاع‌رسانی‌های مکرر، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از آحاد جامعه نشانگر این است مساله را جدی نگرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان افزود : با تشدید نظارت‌ها و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مردم شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا خواهیم بود و فرمانداران و دستگاه‌های مرتبط باید نظارت‌ها را جدی‌تر اجرایی کنند. 

وی گفت : بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته متوجه شدیم که برخی نقاط متاسفانه مساله را عادی پنداشتند و طبق گزارش ها در برخی نقاط هم مردم در پارک های جنگی حضور پیدا کردند که این برنامه در دستور کار قرار گرفت تا با بهره گیری از ظرفیت نیروی انتظامی این اماکن تحت کنترل قرار گیرد.

استاندار مازندران افزود : متاسفانه تردد شبانه نیز در ساعات منع شده افزایش داشته که به مردم عزیز توصیه می کنیم برای حفظ جانشان و پیشگیری از جرائم که از امشب تشدید می شود، منع تردد پس از ساعت ۲۱ را جدی بگیرند.

وی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری بازاریان و اصناف، بیان کرد: اصناف و بازاریان بیشترین فشار را تحمل کردند که باز هم باید پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند تا شاهد کاهش شیوع و ابتلا به این بیماری باشیم. مردم نیز باید بیشتر الزامات را رعایت کنند چون در غیر این صورت خسارت بیشتری متوجه اصناف و بازاریان می شود.

مردم تخلف کرونایی را گزارش کنند

استاندار مازندران با بیان این که سامانه ۱۱۱ جهت مشارکت مردم برای اطلاع رسانی از قانون گریزی، تخلف و عدم رعایت دستورالعمل ها فعال است و گزارش ها پیگیری می شود، اظهار داشت: امیدورایم رسانه ها با اطلاع رسانی بیشتر به مردم و برجسته کردن نقاط ضعف و قوت بتواند در فرهنگ سازی رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی موثر باشد.

نماینده عالی دولت در استان با عنوان اینکه محدودیت های کرونایی تردد و ورود به استان اولویت اصلی در مقابله با ویروس کرونا است، تصریح کرد : حفظ جان و سلامتی مردم اولویت اصلی و قرنطینه مبتلایان به ویروس کرونا مناسب ترین روش قطع زنجیره انتقال ویروس می باشد .

وی با بیان اینکه از ساعت ۲۱ تردد و ورود به روستاها و همچنین برگزاری هرگونه مراسم در استان ممنوع است، تاکید کرد: اصناف و اداره کل صنع ، معدن و تجارت بر روند فعالیت نانوایی ها و سوپر مارکت ها می بایست نظارت بیشتری بویژه نانوایی ها که امکان ابتلا در این مکان به مراتب بیشتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها