۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84179423
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکل: هفته‌های پیش رو دشوارترین مرحله همه‌گیری است

تهران- ایرنا- صدراعظم آلمان هفته های پیش‌رو در فصل زمستان را دشوارترین مرحله برای مقابله با همه‌گیری کرونا در این کشور ارزیابی‌کرد.

به گزارش ایرنا، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نخستین پیام ویدیویی سال جدید خود را به هشدار در مورد وضعیت کرونا در این کشور اختصاص داد. نشریه اشپیگل امروز (شنبه) به نقل از مرکل نوشت: هفته های پیش روی زمستان دشوارترین مرحله همه گیری است.

در حال حاضر بیمارستان ها در آلمان بیش از حد از بیماران اشباع شده اند و تعداد مبتلایان رکوردهای نگران کننده ای برجا گذاشته است. به گفته مرکل هدف دولت رسیدن به وضعیتی مانند تابستان و اوایل پاییز است که امکان ردیابی هر ابتلای جدید به صورت جداگانه و قطع زنجیره انتقال ویروس را ممکن می کند.

صدراعظم آلمان افزود: به منظور دستیابی به بروز ۵۰ مورد ابتلا در هر ۱۰۰ هزار نفر طی هفت روز، تمدید اقدامات شدید کرونایی تا ۳۱ ژانویه (۱۲ بهمن) ضروری است.

مرکل با اشاره به آغاز روند کند واکسیناسیون در آلمان ابراز امیدواری کرد که طی هفته های آینده سرعت واکسیناسیون افزایش یابد و افزود: «در هفته های آینده، مساله مهم همچنان 'احتیاط' و 'توجه به یکدیگر' خواهد بود. ما می توانیم هر ماه افراد بیشتری را واکسینه کنیم و در نهایت هر کسی که می خواهد این واکسن را دریافت کند؛ امیدوارم که به تدریج افراد بیشتری آن را قبول کنند.»

صدراعظم آلمان در مورد ایده تهیه واکسن در اتحادیه اروپا نیز گفت: گام برداشتن در این مسیر خوب است، ویروسی که به همه ما زیان وارد می کند، تنها توسط یک کشور قابل شکست نیست. اگر تلاش جمعی نباشد، هیچ کشوری از جمله آلمان به تنهایی در برابر ویروس در امان نخواهد بود.

موسسه روبرت کخ (RKI) صبح شنبه با استناد به اطلاعات مقامات بهداشتی اعلام کرد که تقریباً ۲۴ هزار و ۷۰۰ مورد اتلای جدید با ویروس کرونا در طی یک روز ثبت شده است. در این مدت همچنین هزار و ۸۳ نفر بخاطر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند. به این ترتیب تعداد کل مرگ های کرونایی ثبت شده در آلمان به ۳۹ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار جهان