استاندار کرمان: کرونا عادی انگاری نشود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه وضعیت شیوع کرونا عادی نیست گفت: در سطح استان نباید مردم و دستگاه های اجرایی نسبت به این بیماری عادی انگاری کنند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در نشست ستاد کرونای استان کرمان افزود: وزیر بهداشت در ستاد ملی کرونا به صراحت هشدار داد که نگران موج جدید بیماری هستیم و ضمن اینکه قدرت سرایت ویروس جدید اروپایی کرونا خیلی بالا است.

وی تاکید کرد: از امروز علاوه بر مصوبات ستاد ملی و تصمیمات استانی، فرمانداری ها، دانشگاه های علوم پزشکی و ارکان طرح شهید سلیمانی وظیفه دارند به محض اینکه در جایی نشانه هایی از بروز بیماری به وجود آمد، با تمام قوا ورود کرده و از افرادی که در معرض ویروس بوده اند تست گرفته و مراقبت را خیلی جدی بگیرند.

استاندار کرمان تصریح کرد: دورکاری نباید بهانه ای برای شل شدن وضعیت اداری و سلیقه ای عمل کردن در ادارات  و دستگاه ها شود.

وی ادامه داد: دنیا در اوج کرونا و مرگ و میر است و اگر سختگیری ها و آسیب های اقتصادی به مشاغل و از خودگذشتگی نیروهای نظامی، انتظامی، بهداشت و هلال احمر در طرح شهید سلیمانی صورت نمی گرفت، اکنون وضعیت ما نیز مانند کشورهایی مانند فرانسه، آلمان بود.  

زینی وند گفت: رنگ آبی یعنی هیچ وضعیت عادی نداریم و حتی جایی که بیماری مشاهده نشده است هم در خطر ابتلا به کرونا قرار داریم و آبی بودن یعنی عادی نبودن نیست و باید محدودیت و مراقبت باشد.

وی افزود: در برخی از شهرستان ها به دلیل مجاورت با استان های دیگر مراودات مردم بیشتر بوده و تعدادی از افراد برای دریافت مجوز از شهرستان های مختلف به مرکز استان مراجعه کرده اند که در صورتی چنین موضوعی صحت داشته باشد، کوتاهی صورت گرفته و باید به سرعت در این زمینه تدبیر شود.

استاندار کرمان با اشاره به حضور معتادان و متکدیان متظاهر در جامعه تصریح کرد: بحث متکدیان و معتادان متجاهر در شان استان نیست و دستگاه های مسئول باید به سرعت در این زمینه تدبیر کنند و این افراد شناسائی و ساماندهی شوند و اگر بهزیستی مرکز تعریف شده ندارد، شهرداری گرمخانه ای فراهم و به صورت موقت آنها را نگهداری کند.

وی بیان: ۲۰ درصد از دانش آموزان استان کرمان به شبکه شاد و ابزار هوشمند دسترسی ندارند که با پیگیری های انجام شده از طریق وزارت ارتباطات از سوی نمایندگان و استانداری امیدواریم به زودی این مسائل حل شود.

زینی وند ادامه داد: برداشت ما این است که حدود ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان کرمات به شبکه شاد دسترسی ندارند و باید همه دستگاه های مرتبط مسائل این حوزه را جمع بندی کنند تا این وضعیت اصلاح شود.

وی تصریح کرد: از مردم و رعایت خوبی که در مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی داشتند تشکر می کنیم و برای ما موردی مهم تر از این مراسم نبود و برنامه ها با جمعیت بسیار محدود در فضایی که ظرفیت چند ده هزار را داشت، برگزار شد و محکم کار را انجام دادیم و سپاه تمام قد همکاری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها