۲۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84179384
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات نفت عربستان و عراق به آمریکا صفر شد

تهران – ایرنا - اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که صادرات نفت عربستان و عراق به ایالات متحده به صفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا امروز (شنبه) در بیانیه ای نوشت که صادرات نفت این دو کشور به آمریکا در هفته گذشته به صفر رسید.

بر پایه این گزارش، میانگین واردات نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته از کشورهای کانادا، مکزیک، کلمبیا و نیجریه با افزایش ۱۹۷ هزار بشکه ای نسبت به روزهای هفته پیش به چهار میلیون و ۷۹۲ هزار بشکه در روز ورسیده است.

آمریکا هفته گذشته نفت خام از عراق و عربستان وارد نکرد و این در حالی است که دو کشور پیش از این به ترتیب ۱۲۳ و ۱۱۸ هزار بشکه در روز به آمریکا صادر کرده بودند.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا آمده است که بیشتر واردات نفت آمریکا در هفته گذشته از کانادا با میانگین روزانه سه میلیون و ۸۹۴ هزار بشکه در روز، مکزیک با میانگین ۵۲۰ هزار بشکه در روز و کلمبیا با میانگین روزانه ۳۳۷ هزار بشکه انجام شد.

همچنین حجم واردات نفت خام آمریکا از نیجریه به طور میانگین ​​۴۱ هزار بشکه در روز بود، در حالی که هیچ نفت خامی از برزیل و اکوادور وارد نکرد.

آمریکا پنجم دسامبر گذشته نیز اعلام کرده بود که صادرات نفت عراق به این کشور در یک هفته به صفر رسیده است.

ایالات متحده آمریکا با حدود ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه پر مصرف ترین کشور در زمینه نفت است.

این کشور در مجموع ۱۹.۷ درصد از مصرف جهانی نفت را به خود اختصاص داده است و از این حیث در رتبه نخست جای دارد.

بالا رفتن حجم ذخیره‌سازی نفت عاملی برای کاهش قیمت نفت به شمار می‌آید. بنابراین جای تعجب نیست که عربستان برای پایین آوردن حجم ذخیره‌سازی نفت جهان بر کاهش صادرات نفت خام خود به آمریکا متمرکز شده باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار جهان