فرماندار: زیرساخت‌های درمانی شهرستان ری در این دولت متحول شد

شهرری ـ ایرنا ـ فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به پیشرفت ۹۷ درصدی بخش جدید بیمارستان فیروز آبادی و عملیات اجرایی بخش جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر، گفت: زیرساخت های درمانی شهرستان ری طی دولت تدبیر و امید متحول شد.

حسین توکلی کجانی روز شنبه در مراسم بهره برداری از کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور شهرری، اظهار داشت: جای خالی یک مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در جنوب تهران خالی بود که با تلاش مجموعه نور این مرکز به مردم این منطقه خدمات رسانی خواهد کرد.

این مسئول ادامه داد: بخش جدید بیمارستان فیروز آبادی با ظرفیت ۳۲۰ تخت خواب تا پایان سال جاری به بهره بردای خواهد رسید و عملیات عمرانی بخش جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر با ظرفیت ۳۲۹ تخت نیز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی در حال اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه اقدامات زیرساخت دولت دکتر روحانی در حوزه افزایش تخت بیمارستانی و تجهیز خانه های بهداشت، پایگاه های بهداشت و مراکز جامع سلامت در شهرستان ری از ابتدای انقلاب تاکنون بی نظر است، افزود: زیرساخت های ایجاد شده موجب مدیریت بیماری کرونا در جنوب تهران شد.

توکلی اضافه کرد: هم اکنون تمامی تجهیزات، زیرساخت های و امکانات مراکز جامعه سلامت در جنوب تهران به روز رسانی شده است و این امر بیانگر توجه دولت به بخش بهداشت و درمان مردم است.

وی با تاکید براینکه باید تلاش شود سطح خدمات بهداشتی و درمانی در جنوب و پیرامون تهران افزایش یابد، خاطرنشان کرد:  ارتقاء سطح خدمات بهداشتی در مناطق پیرامونی موجب کاهش سفر مردم از مناطق حاشیه ای به مرکز تهران می شود.

توکلی اضافه کرد: افزایش خدمات بهداشتی و درمانی موجب رضایتمندی مردم و کاهش بسیار از مشکلات موجود می شود که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی یادآور شد: بخش خصوص باید از همدلی و هماهنگی مسئولان شهرستان ری و همچنین از ظرفیت گردشگری شهرری به واسطه وجود حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و حرم امام خمینی (ره) در جهت درمانی استفاده لازم را ببرد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری نیز در این آیین گفت: حمایت مدیریت شهری از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت همواره مورد تاکید بوده است.
فرهاد افشار افزود: مدیریت شهری این منطقه از فعالیت های بخش خصوصی در توسعه و ارتقاء سلامت شهروندان استقبال و از هر اقدامی در این حوزه حمایت می کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر ارتقای ظرفیت های گردشگری شهر تاریخی ری، در راستای هدایت این شهر به مقصد گردشگری سلامت تلاش می کنیم.

کلینیک چشم پزشکی نور شهرری در زیربنایی به مساحت بیش از ۲ هزار و ۷۰۰  متر مربع و در هفت طبقه شامل هشت درمانگاه در خیابان فدائیان اسلام احداث شده است که خدمات پاراکلینیکی و تخصصی به بیماران ارائه می دهد.

به گزارش، ایرنا، کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور در جهت خدمت رسانی مطلوب به مردم جنوب تهران امروز(شنبه) با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران و جمعی از مسئولان در شهرری به بهره برداری رسید.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها