نرم‌افزار پردازش نتایج ابزار دقیق ژئوتکنیکی بومی‌سازی شد

تهران - ایرنا - نرم افزار بومی «چیدا سافت» ویژه پردازش نتایج ابزار دقیق ژئوتکنیک، برای نخستین بار در کشور توسط همکار شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در سد و نیروگاه کارون۴، طراحی و نصب شد.

به‌گزارش روزشنبه  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "قاسم باسره" طراح و برنامه نویس این نرم افزار گفت: یکی از مهمترین موضوع های پیش‌رو در دوران بهره‌برداری از سدها، کنترل پایداری و ایمنی این سازه‌های عظیم بوده که در سال‌های اخیر در معاونت بهره‌برداری مورد توجه خاص قرار گرفته است.
وی افزود: نرم افزار حاضر در پاسخ به نیاز روز افزون، برای پردازش داده‌های ابزاردقیق ژئوتکنیک و استاندارد سازی گزارش ها رفتارسنجی طراحی شده و می‌تواند به رویه واحد در تهیه و ارائه این گزارش‌ها مبدل شود که حاصل تجربه های چندین ساله و همکاری مهندسان و کارشناسان برجسته کنترل پایداری است.
مدیر کنترل پایداری سد کارون۴ اضافه کرد: دانش فنی این نرم افزارها در اختیار تعداد محدودی شرکت خارجی است که به شکل بسیار محافظت شده ارائه می‌شوند و دریافت هرگونه پشتیبانی نیز مستلزم صرف هزینه‌های ارزی هنگفت است.

وی توضیح داد:اکنون با توجه به تحریم‌های موجود، بسیاری از این شرکت‌ها حاضر به ارائه خدمات و رفع اشکالات موجود نیستند.
این طراح نرم افزار اضافه کرد: این نرم‌افزار علاوه بر ارائه طیف گسترده‌ای از نمودارهای استاندارد، حاوی ماژول‌های منحصر به فردی چون پوش‌های دینامیک مقابله‌ای و مقایسه‌ای، تحلیل پویای تجمعی و گزارش های دیجیتال است که آن را از سایر نرم افزارها متمایز کرده و ابزاری قدرتمند در اختیار قضاوت مهندسی متخصصان کنترل پایداری قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد