فرماندار مهاباد: مردم گرانفروشی را گزارش دهند

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری مهاباد گفت: شهروندان برای مبارزه با پدیده گران فروشی باید در صورت مشاهده هرگونه موردی از تخلف صنفی آن را به سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند.

عارف خدرلو روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار مهاباد افزود: سازوکار لازم برای ارتباط مناسب با مردم و امکان گزارش گران فروشی توسط اداره صنعت، معدن و تجارت باید فراهم شود تا بتوان با پدیده گران فروشی مقابله کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به کمبود تعداد بازرس امکان نظارت بر کل بازار وجود ندارد، ادامه داد: باید از ظرفیت مردم برای اطلاع از نحوه توزیع کالا و شناسایی فروشندگان متخلف استفاده شود.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه نوسانات قیمت کالاهای مصرفی و خوراکی در سطح شهر غیرقابل قبول است اظهار داشت: گاهی مشاهده شده است قیمت یک نوع کالا در یک راسته تا ۳۰ درصد با یکدیگر اختلاف دارد که این امر غیرقابل قبول است.

"خدرلو"، گرانی و تورم را با توجه به وضعیت خاص کشور و شرایط تحریم‌ها انکارناپذیر دانست و گفت: گرانی با گران فروشی ۲ مقوله جداست و مسوولان باید در مقابله با گران فروشی تمام تلاش خود را انجام دهند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گفت: تعداد بازرسان اتاق اصناف برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها، ۶ نفر است که جوابگوی شرایط موجود نیست و باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

محمد جهین با بیان اینکه شرایط حاکم بر جامعه میل به تخلف و گران فروشی را بیشتر کرده است، گفت: در سال جاری بیش از ۴۰۰ مورد گران‌فروشی و سایر تخلفات صنفی به این اداره گزارش شده که از طرف بازسان نسبت به تمامی آنها رسیدگی لازم انجام شده است.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی با سامانه ۱۲۴ یا تلفن ۴۲۴۴۹۹۷۴ واحد نظارت و بازرسی اتاق اصناف این شهرستان مراتب را گزارش دهند.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد هم در این جلسه گفت: هزینه‌های مدارس انتفاعی و دولتی خاص مانند شاهد و تیزهوشان با توجه به اینکه هزینه های جاری ثابتی دارند، باوجود تعطیلی حضوری مدارس، امکان تخفیف در آن وجود ندارد.

کامبیز شاوله بیان کرد: هزینه اجاره بها، حق معلمان و همچنین بیمه پرسنل در مدارس غیرانتفاعی ثابت مانده و براین اساس در پرداخت شهریه تخفیفی ارایه نشده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها