معاون استاندار:سهم آلاینده‌ها از آلودگی هوا در آذربایجان‌غربی مشخص شود

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به افزایش روزهای آلوده استان در سال جاری گفت: سهم آلاینده‌ها از آلودگی هوای استان باید مشخص شود.

آیدین رحمانی روز شنبه در جلسه کارگروه استانی آلودگی هوا در آذربایجان غربی با بیان اینکه مسائل و مشکلات زیادی در روزهای آلودگی برای سلامتی افراد ایجاد می شود، افزود: با توجه به شیوع بیماری کووید 19و کاهش تردد وسایل نقلیه، تعطیلی مدارس و کاهش روند فعالیت طرح های عمرانی، باید آلودگی هوا نسبت به سال گذشته کمتر می شد ولی متاسفانه شاهد این امر نیستیم.

وی ادامه داد: سازمان محیط زیست باید سهم آلاینده های استان را مشخص کند تا بتوانیم با برنامه ریزی مناسب و کاهش مصرف سوخت های فسیلی از روند آلودگی هوا جلوگیری کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی همچنین بر ضرورت گزارش گیری از تکالیف دستگاه های اجرایی در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا و همچنین در روزهای ناسالم اظهار کرد: سازمان محیط زیست باید با جدیت بیشتری اجرای مصوبات کارگروه استانی آلودگی هوا را پیگیری کند.

رحمانی همچنین با قدردانی از مدیرانی که پیگیر دریافت معاینه فنی سامانه های احتراقی و موتورخانه های دستگاه های اجرایی خود هستند، گفت: دستگاه های اجرایی موظف به اجرای این دستور العمل در راستای کاهش آلودگی هوا هستند.

به گزارش ایرنا، طی حداقل 2 هفته گذشته شاهد آلودگی هوا در برخی شهرهای آذربایجان غربی به ویژه ارومیه بوده ایم و حتی در برخی ساعات میزان آلودگی به 123 واحد نیز رسیده که برای بسیاری از اقشار خطرناک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha