سریعترین دونده ایران در فرانسه اردو می‌زند

مشهد- ایرنا- رییس هیات دو و میدانی خراسان رضوی گفت: حسن تفتیان معروف به سریعترین دونده ایران برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در رقابتهای المپیک توکیو راهی فرانسه خواهد شد.

امیر سعادتمند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تفتیان زیر نظر مستقیم مربی بدنساز و ماساژور در تهران تمرین می‌کند و البته "اونتانن گای" مربی فرانسوی او نیز بر تمرینهایش نظارت داشته است.

وی ادامه داد: اردوی آماده‌سازی تفتیان در فرانسه با همکاری فدراسیون دو و میدانی و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برای حدود ۵۰ روز برنامه ریزی و تامین شده است و احتمالا این دونده ارزشمند کشورمان در جریان اردوی فرانسه در چند مسابقه بین المللی نیز شرکت خواهد کرد.

رییس هیات دو و میدانی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر رکورد سریعترین مرد ایران در رشته دوی ۱۰۰ متر ۱۰.۰۳ ثانیه است که ارتقای آن در رقابتهای المپیک ۲۰۲۱ توکیو نیازمند حضور در میادین بین المللی و تمرین زیرنظر مستقیم مربی است.

سعاتمند ادامه داد: تا این لحظه احسان حدادی و حسن تفتیان تنها دارندگان سهمیه المپیک کشور در رشته دو و میدانی هستند و از طرف دیگر تفتیان و یک بسکتبالیست عضو تیم ملی از خراسان رضوی نیز تنها دارندگان سهمیه این رقابتها از  استان خراسان رضوی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها