۶۴ درصد جمعیت استان اصفهان غربالگری کرونا شدند

اصفهان- ایرنا- سخنگوی قرارگاه حافظان سلامت محله‌ها در اصفهان گفت: بیش از سه میلیون و ۲۸۳ هزار نفر معادل ۶۴ درصد جمعیت این استان زیر پوشش طرح شهید قاسم سلیمانی قرار گرفتند.

طرح شهید قاسم سلیمانی "حافظان سلامت محله‌ها" در اصفهان از هفته نخست آذر امسال با همکاری سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با هدف غربالگری و شناسایی زود هنگام مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ آغاز شد.

سرهنگ علی قمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آذر تا هجدهم دی ۹۴۸ هزار خانوار در استان اصفهان زیر پوشش طرح شهید سلیمانی قرار گرفتند که بیشترین سطح پوشش در شهرستان های فریدن، فریدونشهر، اردستان، مبارکه و بویین میاندشت بوده است.

وی اظهار داشت: در شهرستان اصفهان تا کنون دست کم یک میلیون و ۶۱۵ هزار نفر مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند که شامل ۷۲ درصد جمعیت این خطه می شود.

قمیان با اشاره به اینکه در بین افراد غربالگری شده در استان اصفهان حدود ۲۱۷ هزار نفر در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند، اضافه کرد: تا کنون بین خانواده های بازدید شده ۱۵۴ هزار بسته بهداشتی و ۹۰ هزار بسته معیشتی توزیع شده است.

وی به ۵۲ هزار مورد بازدید از واحدهای صنفی استان اصفهان در اجرای طرح حافظان سلامت محله اشاره و خاطرنشان کرد: ۳۴۵ هزار توصیه و ارشاد درباره رعایت شیوه نامه های بهداشتی از ابتدای آذر تا هجدهم دی در طرح مذکور صورت گرفته است.

آمار بیماری کووید ۱۹ در استان اصفهان از آذر امسال رو به بهبودی رفت بطوریکه بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امروز شنبه بیستم دی ۴۰۵ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ۹۶ نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفتند.

کل موارد فوت شده در بین بیماران دارای علائم کرونا در شبانه روز گذشته در استان اصفهان پنج نفر بود که ابتلای سه نفر آنها به کرونا، قطعی است.

در رنگ‌بندی جدید استان اصفهان در شیوع ویروس کرونا ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) و ۹ شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار دارد.

بر اساس اعلام رییس جمهوری، در مناطق آبی تقریبا همه کسب و کارها فعالیت می‌کنند و در مناطق زرد هم با مراعات پروتکل‌های شدید کسب و کارها فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت ۲۴ شهرستان دارد.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر بطور قطعی در کشور به کرونا مبتلا شدند و بیش از ۵۵ هزار نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها