بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور در قزوین راه‌اندازی شد

قزوین – ایرنا- مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر ارتقای ‌کیفی امور خیریه در دانشگاه‌ها گفت: نوزدهمین شعبه بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور در قزوین راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، مهدی احمدی روز شنبه در مراسم راه‌اندازی بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان قزوین در نشست خبری، افزود: بنیاد خیرین حامیان دانشگاه فرهنگیان از تیرماه ۱۳۹۷ تأسیس و آغاز به کار کرده است.

وی افزود: این ستاد در شروع کار به‌صورت فرایند هیات موسس مجمع عمومی متشکل از ۳۰ عضو ملی و سپس هیات امنا با ۱۷ نفر و همچنین ۱۰ نفر شامل هیات مدیره و مدیرعامل مجموعه تشکیل شد.

احمدی افزود: این برنامه در ۳۱ استان انجام می‌شود که امروز نوزدهمین استان،شعبه آن را افتتاح کرد و تا پایان سال شاهد تأسیس ۳۱ شعبه استانی در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این بنیاد، اساسنامه‌ای محکمی دارد، تاکید کرد: اهداف آن حدود ۱۸ بند بوده که یکی از موارد آن ترویج مباحث فرهنگی، سنت حسنه وقف و امور نیکوکاری است.

این مسوول گفت: امروز کشور ما در امر نیکوکاری بین ۱۴۶ کشور جهان از رتبه ۲۳ به ۲۶ رسیده که این تنزل ناشی از ریشه‌های فرهنگی است.

احمدی با بیان اینکه خلأ وجود خیران از گذشته تاکنون در دانشگاه فرهنگیان احساس می‌شود، افزود: هم‌اکنون بنیادهای خیران حامی دانشگاه فرهنگیان فعال هستند و استان قزوین با پیشینه تاریخی و غنای فرهنگی در این امر بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت‌های بسیار خوبی در بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور ایجاد شده است، افزود: از کسانی که نگرش فرهنگی بزرگی در کشور دارند و به عنوان هیات موسس این بنیاد فعال هستند، قدردانی می‌کنیم.

مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: از آنجا که تا سال ۱۴۰۰ نیاز مبرم به جذب بیش از ۳۰۰ هزار معلم جدید داریم، لازم است حمایت همه جانبه از دانشگاه فرهنگیان با کمک گرفتن از ظرفیت خیران شکل‌گیری شود.

وی با اشاره به اولویت‌بندی نیازهای دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: امروز نیکوکاران بدون هیچ انتظاری به این عرصه پا نهادند تا دانشگاه فرهنگیان را دریابند و هیچ‌گاه بخشنامه و نوشته‌ای به صورت مکتوب در اختیار این افراد نیست البته نیکوکاران و خیرین کشور به اعتماد و شفاف سازی سیستم نیاز دارند و باید بدانند اعتباراتشان در کجا هزینه می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه باید در سنت وقف و امور نیکوکاری بازنگری شود، افزود: استفاده از ظرفیت خیران و نیکوکاری جهت توسعه و تقویت دانشگاه فرهنگیان ضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها