هشدار کارشناسان در مورد آغاز دوره افراطی‌ها در آمریکا

تهران- ایرنا- یک کارشناس آلمانی علوم سیاسی یورش طرفداران «دونالد ترامپ» به ساختمان کنگره آمریکا را سرآغاز ظهور گروه‌های افراطی در این کشور ارزیابی می‌کند.

به گزارش ایرنا، ناظران سیاسی اشغال ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن توسط حامیان ترامپ را یک رسوایی برای دموکراسی آمریکایی می دانند. «پیتر نویمان» کارشناس مسائل سیاسی و متخصص تروریسم، شورش در پایتخت ایالات متحده را آغاز یک دوره افراطی می داند.

تارنمای شبکه ان تی وی آلمان امروز (شنبه) به نقل از این استاد علوم سیاسی کالج سلطنتی لندن نوشت: «این نقطه پایان نیست ، بلکه آغاز یک دوره افراطی است که توام با خشونت نیز خواهد بود. آنچه در روز چهارشنبه دیدیم هنوز به آن مرحله از وحشت آفرینی نرسیده است، اما بندرت یک جنبش افراطی خود را تا به این حد عیان به نمایش گذاشته است.»

به گفته نویمان اینکه گفته می شود هنوز هیچ خشونت عمده ای رخ نداده مربوط به این واقعیت است که دونالد ترامپ همچنان در سمت خود است، از این رو تاکنون هیچ دلیلی برای استفاده زور از سوی طرفداران وی وجود نداشته است. این کارشناس در عین حال هشدار داد که پس از سوگند یادکردن «جو بایدن» در تاریخ ۲۰ ژانویه دیگر هیچ دلیلی برای عقب نشینی بخشهای افراطی این جنبش وجود نخواهد داشت.

وی افزود: جنبش حامی ترامپ تحت تاثیر تئوری توطئه راست گرایانه است که بر اساس آن کل تشکیلات ایالات متحده توسط یک فرقه شیطانی اداره می شود. بخشی از این اعتقاد نیز این است که ترامپ به شکل نوری است که با این ساختار شیطانی می جنگد. نکته خطرناک این طرز تفکر این است که هر کسی به چنین چیزی اعتقاد داشته باشد می تواند برای جلوگیری از شکست ترامپ هر جنایتی را توجیه کند. این در حالی است که بسیاری از اعضای این جنبش تا دندان مسلح هستند.

کارشناس سیاسی کالج سلطنتی لندن این ایده را که جنگ داخلی در آمریکا به راه بیافتد رد می کند اما در عین حال تاکید می کند که پس از حوادث ۶ ژانویه ، می توان اطمینان داشت که جنبش حامی ترامپ به ایجاد وحشت در جامعه آمریکا ادامه خواهد داد.

حامیان خشمگین ترامپ روز چهارشنبه به ساختمان کنگره در پایتخت یورش بردند. به دلیل آشوب جلسه کنگره به منظور تأیید بایدن به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری به حالت تعلیق درآمد. در این میان ترامپ به دلیل تحریک هواداران خود با ادعاهای تقلب در انتخابات و درخواست از هوادارانش برای راهپیمایی در واشنگتن در جریان سخنرانی همان روزش در واشنگتن، مسئول این اقدام حامیان خود شناخته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار جهان